HIZLI TEKLİF AL
3 saniyenizi ayırın, ihtiyacınız olan sigorta ürününü seçin, bilgilerinizi doldurun, anında %45 e varan fiyat avantajından faydalanın
  • Adınız Soyadınız
  • Telefon Numaranız
  • E-posta Adresiniz
VADEMİ HATIRLAT
3 saniyenizi ayırın, araç bilgilerinizi girin ve ücretsiz hediyelerimizden birine sahip olun. Poliçenizin bitmesine yakın sizi arayalım %45 e varan fiyat avantajından ayrıca faydalanmaya hak kazanın.
  • Adınız Soyadınız
  • Telefon Numaranız
  • E-posta Adresiniz
  • Plakanız
  • Tc Kimlik Numaranız
  • Meslek
Slide background
Slide background

BES

3 Dakikanızı ayırın, bilgilerinizi doldurun, en iyi Bireysel Emeklilik seçeneklerine hızlı ulaşın, anında satın alın!

Bilgilerinizi girin en uygun fiyat garantisi ile teklifinize ulaşın.

Aynı gün poliçeniz kargoya verilsin


BES

İnsanların hayatlarına bir düzenleme getirme ve gelecekte yaşanmasında korkulan ekonomik zorluklar için bir önlem alma niteliğinde olması beklenmektedir. İnsanların bugün kadar geleceklerin de düşünmeleri gerekmektedir.  Böylelikle kişilere çok güzel bir sistem sağlanmaktadır. Bireysel emeklilik sistemi bu durumun en baş koşulunu oluşturmaktadır. Özel bir emeklilik türü olan bireysel emeklilik türü güvenli bir şekilde geleceğiniz için güzel bir tasarruf yapmanızı sağlamaktadır. Bireysel emeklilik sistemi kişilerin düzenli olarak birikim yapmaya yönlendirilir. Özellikle BES vergi avantajlarının yerini devlet katkısının almış olması durumu eklenmiştir. Bireysel emeklilik sistemine eklenen avantajlar arasında olan en güzeli devlet katkısının olmasıdır

Her kanuna ülkemizde bir düzenleme getirildiği görülmektedir. Özellikle BES vergi avantajı yerini alan devlet katkısı alması bu konuda da pek çok değişikliğe gidilmesi söz konusu olmuştur. Bu yenilikler Bireysel Emeklilik Tasarruf ve Yatırım Sistemi Kanunu ile katılımcıların birikime doğrudan devlet katkısını da içermektedir. Yeni düzenlemeler sonucunda bireysel emeklilik sistemine yatırılan paraların katkı payı tutarının %25 i kadar ek bir tutar devlet katkısı emeklilik sözleşmesine bağlı ayrı bir hesapta biriktirilir ve insanları yatırıma yönlendirilir. Bu şekilde yatırımlar daha hızlı büyümüş olmaktadır.

BES vergi avantajlarının yerini devlet katkısıile desteklenen bireysel emeklilik sistemleri ev hanımları, öğrenciler dâhil 18 yaşını tamamlamış olan herkes bu avantajlardan yararlanabilmektedirler. Katılımcıların ödedikleri diğer katkı payları gibi devlet katkı payları da emeklilik yatırım fonlarında değerlendirilecek ve katılımcıların yatırımları saklanacaktır. Ayrıca devlet katkısının yatırılacağı emeklilik yatırım fonu türü Hazine Müsteşarlığı tarafından belirlenmiştir. Katılımcıların sistem aracılığıyla faydalanabildikleri azami devlet katkısı tutarı, ilgili takvim yılı için belirlenen yıllık brüt asgari ücretin %25 i kadar olduğu bilinmektedir. BES vergi avantajlarının yerini devlet katkısı takvim yılında sahip oldukları sözleşme boyunca yatırılan tüm paralar üzerine uygulandığı bilinmektedir. Devlet katkısı, işveren grup emeklilik sözleşmelerine yapılan katkı payı ödemeleri hariç bireysel katılımcılar adına düzenlenmiş olanlar için geçerlidir.

İnsan hayatların da yaşam standartlarında nasıl değişiklikler elde etmek mümkünse ve yeni düzenlemeler getirebiliyorsa, BES vergi avantajlarının yerini devlet katkısı ile yatırdığınız her katkı payı tutarının %25 i kadar devlet katkısı almak mümkün olmaktadır. Sözleşmeye bağlı olarak güzel bir birikim yapma şansını elde etmiş olacaksınız. Böylece birikimleriniz sağlanmakta ve yıllar geçtikçe artması sizin gelecekteki hayat standartlarınızı belirlemenize yardımcı olacaktır.

Devlet katkısı uygulamasında Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı katılımcıları vergi mükellefi olmaları şartı aranmadan, diğer bir değişle bağımsız olarak kişilerin yatırdıkları katkı payları için devlet katkısı alma hakkına sahip olmaktadırlar. BES vergi avantajlarının yerini devlet katkısı ile desteklenmesi kişilerin daha fazla para biriktirmesine ve geleceklerini bir nebze de olsa garanti altına alma şansına sahip olacaklardır.