HIZLI TEKLİF AL
3 saniyenizi ayırın, ihtiyacınız olan sigorta ürününü seçin, bilgilerinizi doldurun, anında %45 e varan fiyat avantajından faydalanın
  • Adınız Soyadınız
  • Telefon Numaranız
  • E-posta Adresiniz
VADEMİ HATIRLAT
3 saniyenizi ayırın, araç bilgilerinizi girin ve ücretsiz hediyelerimizden birine sahip olun. Poliçenizin bitmesine yakın sizi arayalım %45 e varan fiyat avantajından ayrıca faydalanmaya hak kazanın.
  • Adınız Soyadınız
  • Telefon Numaranız
  • E-posta Adresiniz
  • Plakanız
  • Tc Kimlik Numaranız
  • Meslek
Slide background
Slide background

BİREYSEL EMEKLİLİK ÖDEMELERİNİN YAPILMASI

Kişilerin bireysel emeklilik sistemleri ödemelerini aylık olarak kendi belirlemesi mümkün olması kişilere cazip gelmektedir. Özellikle üç yıl boyunca Bireysel emeklilik sisteminde kalan katılımcılar, sistemde geçirdikleri süreye bağlı olarak bu katkıdan yararlanmaları mümkündür. Bireysel emeklilik ödemelerin de 3. Yılın sonun da ise sistemden çıkan kişilerin devlet katkısının %15’ini, 6 yılın sonun da çıkanlar için ise %35’ini, 10 yılın sonun da emeklilik yaşını beklemeden sistemden çıkanların %40’ını almaya hak kazanırlar. 10 yıl prim ödeyen ve emekli olan adayların ise devlet katkısının tamamını almaya hak kazanırlar.

 Kişiler için çok avantajlı olan bireysel emeklilik sistemi kişilerin ileri de bir güvence yaşamasını sağlamaktadır. Kişilerin şirkette veya farklı şirketler de birden fazla emeklilik sözleşmesi varsa, tüm emeklilik sözleşmelerinden emekliliği kazanabilmeleri için en az bir emeklilik sözleşmesinden emeklilik kazanma hakkına sahip olmaktadırlar. Bireysel emeklilik ödemeleri ayrı ayrı 10 yıllık katkı paylarının ödemeleri ile emeklilik yaşına gelmiş 56 yaşını tamama koşulu aranacaktır. Böylelikle kişilerin şirketlerden emeklilik haklarını kullanmak üzere isteklerini şirketlerine bildirmeleri gerekmektedir. Böylelikle kişilerin taleplerini gerçekleştirdiği görülmektedir.

Kişilerin günümüzde kamu sosyal güvenlik sistemlerinden alacağı emeklilik geliri, kişilerin yaşam şartlarını aynı düzeyde koruma şansı olmamaktadır. Bu durumda emeklilik günlerinde nakit ihtiyaçlarını karşılayabilmek için ek bir gelire ya da birikime ihtiyaç duymaktadırlar. Bireysel emeklilik ödemelerinin belli dönemlerde gerçekleştirilip kişilerin devlet katkısıyla beraber güzel bir birikim elde etmelerini sağlanmaktadır. Emeklilikteki gelir ihtiyacınız için şimdiden birikim yapmak önemlidir. Yıldan yıla artan pek çok tüketim ile tasarrufun teşvik edildiği yeni bir döneme girmiş bulunmaktayız.

Milyonlarca insanın katılma şansı bulduğu bireysel emeklilik sistemi için, bireysel emeklilik ödemeleri kişilerin istekleri doğrultusun da düzenli ödemeler yaparak birikmektedir. Böylelikle kişilerin gelecek kaygısını en az düzeye indirmeleri mümkünüdür. Çünkü bireysel emeklilik ödemeleri, düzenli yapıldığı taktir de oldukça güzel bir şekilde birikim yapma şansı sağlanacaktır. Bu yüzden kişilerin devlet katkısından da yararlanarak birikimlerin de fark edilecek düzeyde artan paranızı emeklilik döneminde ister maaş olarak hesaplarına her ay düzenli yatar isterlerse de paranın tamamını alma haklarına da sahip olmaktadırlar. Böylelikle de biriken paralarını istedikleri şekilde harcamaları mümkün olmaktadır. Ayrıca vergisi de sadece getiri üzerinden alınmaktadır.