HIZLI TEKLİF AL
3 saniyenizi ayırın, ihtiyacınız olan sigorta ürününü seçin, bilgilerinizi doldurun, anında %45 e varan fiyat avantajından faydalanın
  • Adınız Soyadınız
  • Telefon Numaranız
  • E-posta Adresiniz
VADEMİ HATIRLAT
3 saniyenizi ayırın, araç bilgilerinizi girin ve ücretsiz hediyelerimizden birine sahip olun. Poliçenizin bitmesine yakın sizi arayalım %45 e varan fiyat avantajından ayrıca faydalanmaya hak kazanın.
  • Adınız Soyadınız
  • Telefon Numaranız
  • E-posta Adresiniz
  • Plakanız
  • Tc Kimlik Numaranız
  • Meslek
Slide background
Slide background

BİREYSEL EMEKLİLİK SİSTEMLERİNİN KİŞİLERE OLAN KATKILARI

Kişilerin 18 yaş ve üzerinde açtırdıkları bireysel emeklilik hesaplarının kendi çalışıp birikimlerinden bir kısmını bu sistemlere aktarmalarını sağlayan Hazine Müsteşarlığı, Sermaye Kurulu ve Emeklilik Gözetim Merkezi tarafından gözetim altında tutularak ve özel emeklilik şirketleri tarafından yürütülen, gönüllü katılma paylarına dayalı kamu sosyal güvenlik sistemlerinin bir tamamlayıcısı niteliğinde olan bu sistemleri kişilerin günümüzde oldukça fazlaca kullandığı görülmektedir.  Böylelikle kişilerin güvenli bir gelecek kurmasına yardımcı olmasını sağlamaktadır.

Ev hanımı, memur, çiftçi, doktor, avukat ve 18 yaşını doldurmuş her koşulda kişilerin Bireysel emeklilik sistemine katılıp devlet katkısından yararlanabilmeleri mümkün olmaktadır. Eşiniz ve 18 yaşını doldurmuş çocuğunuz ve yakınlarınız için sözleşme yapılarak ailenizin ve yakınlarınızın ayrı ayrı devlet katkısından faydalanabilmesi sağlanabilmektedir. Böylelikle kişiler düzenli aralıklarla ödeme yaparak birikim sağlayabilmektedirler. Yaptığımız ödemelerle sizin tercih ettiğiniz emeklilik yatırım fonlarının alınması sağlanmakta ve bu fonlar Bireysel emeklilik sistemi hesabında değerlendirilebilmektedir. Paranızın emin eller de birikmesi ve gelecekteki hayat standartlarınızın değişmemesi ve daha kaliteli bir yaşam sürmek adına bu sistemlerden kişilerin faydalanması önerilmektedir.

Kişilerin gelecek kaygısı yaşamamaları için yaptırdıkları bireysel emeklilik sistemlerinin kısaltılmışı BES olarak bilinmektedir. Başka bir yatırım aracında bulunmayan bu sistem devlet katkısı avantajına da sahip olmaktadır. Böylelikle sisteme yapacağınız her ödemeler üzerin den kişileri ödediği tutarın %25 oranında devlet katkısı almanız mümkün olmaktadır. Yani kısaca örneklendirmek gerekirse 100 TL yatırdığınız bir emeklilik sisteminde paranız devlet katkısı ile 125 TL olduğunu göreceksiniz. Böylelikle kişilerin yatırdıkları paranın üstün de para aktarıldığı için geri dönüş alırken kişileri daha rahat bir hayata kavuşturacaktır.

Özellikle kişilerin yaptırma düşüncesin de oldukları Bireysel emeklilik sistemlerinin pek çok avantajı bulunmaktadır. Öncelikle her bütçeye uygun olarak dilediğinizi seçebilme hakkına sahipsiniz. Ödeme periyotlarını kendinizin belirleme imkânları da mümkün olmaktadır. 1 ay, 3 ay ve 6 aylık olarak ödeme periyodunu kendiniz belirleyebilirsiniz. Özellikle dilediğiniz zaman aralıklarında ara verebilir. İstediğiniz yerden tekrar kaldığınız yerden ödeme planınıza devam edebilirsiniz. Böylelikle geleceğiniz için hem bütçeniz hem de gönlünüze göre bir emeklilik planlamış olursunuz. Kişiler bu sisteme ne kadar erken katılırsa ok adar avantajlı olmaları mümkün olmaktadır. Böylelikle kişilerin hayatlarında büyük bir katkı sağlanabilmektedir.