HIZLI TEKLİF AL
3 saniyenizi ayırın, ihtiyacınız olan sigorta ürününü seçin, bilgilerinizi doldurun, anında %45 e varan fiyat avantajından faydalanın
  • Adınız Soyadınız
  • Telefon Numaranız
  • E-posta Adresiniz
VADEMİ HATIRLAT
3 saniyenizi ayırın, araç bilgilerinizi girin ve ücretsiz hediyelerimizden birine sahip olun. Poliçenizin bitmesine yakın sizi arayalım %45 e varan fiyat avantajından ayrıca faydalanmaya hak kazanın.
  • Adınız Soyadınız
  • Telefon Numaranız
  • E-posta Adresiniz
  • Plakanız
  • Tc Kimlik Numaranız
  • Meslek
Slide background
Slide background

KADINLARA GÜNÜBIRLIK SIGORTA HAKKI DOĞDU!

Yıllardır çalışıp hiçbir güvencesi ve hakkı olmayan gündelikçi yada bakıcı kadınlar 1nisan 2015 tarihinde zorunlu hale getirilen yeni yasa ile artık günlük de olsa sigortalanabilecek. Emeklilik yada sağlık hizmetlerini kapsamayan bir uygulama olmayan bu yeni yasa ile çalışanlar sadece iş ve meslek kazası kolundan sigortalanacak .
 
Sistem kişinin ayda 10 günden az çalışması ve 10 günden fazla çalışması koşullarında ayrı ayrı değerlendirilip uygulamaya koyulacak. Örneğin bir ayda 10 günden az çalışan bir bayan sadece iş kazası ve meslek kazası  kolundan yaralanabilecek. Bunun yanı sıra SGK hizmetlerinden yaralanamayacak ve eğer eşinin de sigortası yoksa Genel sağlık sigortası  primi ödemesi doğrultusunda sağlık hizmetlerinden faydalanacak.  Farklı evlerde 10 günü aşan süre çalışsa dahi aynı kişiye hizmet vermediği için yine 10 günden az çalışma kuralına tabi olacak olan bu bayanlar, emeklilik için ceplerinden 390 tl lik prim ödemesi yapmaları da gerekecek.
 
Evlerinde gündelikçi yada çocuk veya hasta bakıcısı olarak bayan çalıştıran kişilerin, eğer çalışma süresi 10 günden az ise SGK ya SMS yolu ile sigorta bildirimi yapabilme kolaylığı da tanınmıştır. Ödemelerinde bu yolla tahsil edileceği sigorta primleri telefon faturasına yansıtılacaktır. Ummadık anda gelen ev kazalarına karşı, çalışanın sorun yaşamaması adına hizmeti alan kişi her ay düzenli olarak sigortaya bildirim yapması durumunda da oluşabilecek mağduriyetlerinde önüne geçilmiş olunmaktadır.
 
Bunun yanı sıra Evinde 10 günden fazla veya askari ücretle bayan çalıştıran kişiler, internet aracılığı ilesadece bir defaya mahsus sigorta kaydı yaptırmaları gerekmekte ve Aylık primlerin anlaşmalı bankaya ödenmesi gerekmektedir.
 
Böylelikle Yıllardır kendi hayatlarını belkide her türlü tehlikeye karşı sigorta altına almış ev sahipleri, hiç bir hakkı olmadan çalıştırdıkları gündelikçileri ni de bir hakka kavuşturacak ve onları bu haklarından mahrum etmeleri durumunda da sigorta kaydını yaptırmamışsa ; 5 asgari ücret, yatırılmayan her ay içinde 2 asgari ücret miktarı ceza uygulamasına maruz kalacaktırlar.