HIZLI TEKLİF AL
3 saniyenizi ayırın, ihtiyacınız olan sigorta ürününü seçin, bilgilerinizi doldurun, anında %45 e varan fiyat avantajından faydalanın
  • Adınız Soyadınız
  • Telefon Numaranız
  • E-posta Adresiniz
VADEMİ HATIRLAT
3 saniyenizi ayırın, araç bilgilerinizi girin ve ücretsiz hediyelerimizden birine sahip olun. Poliçenizin bitmesine yakın sizi arayalım %45 e varan fiyat avantajından ayrıca faydalanmaya hak kazanın.
  • Adınız Soyadınız
  • Telefon Numaranız
  • E-posta Adresiniz
  • Plakanız
  • Tc Kimlik Numaranız
  • Meslek
Slide background
Slide background

ARAÇ SATIŞINDA KASKO DEVRİNİN GERÇEKLEŞME DURUMLARI

Kasko yaptıracak olan kişilerin kasko değer listesine göre tespit edilmektedir. Buna ilave olarak ses, iletişim ve görüntü cihazlarını da sigorta kapsamına dâhil edilmesi gerekebilir. Ayrıca tüm bu ayrıntılar kasko bedelini belirlemektedir. Böylelikle kişilerin verecekleri teminatların belirlenmesi sağlanmaktadır. Araç satışında kasko devri el değiştirir mi? Sorusunun cevabı her zaman kişilerce kafa karıştıran bir durum olmaktadır. Özellikle araç el değiştirdiğin de kasko poliçesi de el değiştirmemektedir. Böyle bir durumda kasko poliçesi iptal edilerek işlenmemiş günlerin primleri gün olarak hesaplanır ve sigorta yaptıran kişilere para iade edilmektedir. Aracı satın alan kişi ise kendi istediği doğrultusunda yeniden kasko sigortası yaptırabilmektedir.

Kişiler araçları için yaptırdıkları kasko sigortası, araçlarının satışını gerçekleştirirken noter satışı olsun olmasın, kasko sigortası genel şartlarına göre aracın sahipleri değiştiğinde poliçe iptal edilmektedir. Kişilerin yıllık poliçelerinin bitmemiş olması durumunda ise poliçenin bitme süresine kalan gün hesaplanır ve sigorta sahibi olan kişilere paraları şirket tarafından iade edilerek araç satışında kasko devrinin gerçekleşmediği bilgisi verilmektedir. Aracın yeni sahibi olan kişilerle iletişime geçen sigorta firması kişinin kasko yaptırmasına yardımcı olduğu görülmektedir. Kişi isteğine bağlı olan kasko sigortası aynı firma ile poliçe sürdürmek gibi bir zorunluluğa sahip değildir.

Kişilerin araçları için en iyi kasko sigortasını seçebilmesi için öncelikle ihtiyaçları belirlemesi gerekmektedir. Araçları için nasıl bir kaskoya ihtiyaç duyduğunu araştırmalar yaparak gerçekleştirebilmektedir. Özellikle kişiler geçim zorluğundan kaynaklı olarak birden fazla firmadan teklif alıp kasko hesaplamaları yaptırılıp uygun bir seçim yaptırılmalıdır. Özellikle kişilerin ucuza mal ettikleri kaskoları için ileride belli durumlar gerçekleşip kasko sigortası başa büyük bir dert açmaktadır. Oluşturulan poliçe de bulunan ibare kişilerin hasarlarını karşılama da bir öncelik oluşturmaktadır. Araç satışında kasko devrinin yapılmaması aracı satın alan kişilerin yeni bir firmayla yeni bir poliçe oluşturması gerektiğini göstermektedir.

Araç satışında kasko devrininyapılmaması kişilerin çok çeşitli firmalarla görüşerek yeni bir poliçe düzenlenmesine olanak sağlanmaktadır. Özellikle aracı satın alan kişilerin belli indirimler sağlayarak poliçeyi çok daha uygun bir fiyata almaya hak kazanabilirler. Bayan sürücü indirimi, sürücü ehliyet indirimi ve daha sayabileceğimiz pek çok indirimden yararlanma hakkına sahip olabildikleri söz ardı edilemeyecek bir durum halindedir.