HIZLI TEKLİF AL
3 saniyenizi ayırın, ihtiyacınız olan sigorta ürününü seçin, bilgilerinizi doldurun, anında %45 e varan fiyat avantajından faydalanın
  • Adınız Soyadınız
  • Telefon Numaranız
  • E-posta Adresiniz
VADEMİ HATIRLAT
3 saniyenizi ayırın, araç bilgilerinizi girin ve ücretsiz hediyelerimizden birine sahip olun. Poliçenizin bitmesine yakın sizi arayalım %45 e varan fiyat avantajından ayrıca faydalanmaya hak kazanın.
  • Adınız Soyadınız
  • Telefon Numaranız
  • E-posta Adresiniz
  • Plakanız
  • Tc Kimlik Numaranız
  • Meslek
Slide background
Slide background

EVDEN ARAÇ ANAHTARININ ÇALINARAK ARACIN ÇALINMASI DURUMUNDA KASKO SİGORTASI ZARARI KARŞILAR MI?

Hırsızlık olayından sonra araçlarınızın çalınması ile polise haber verilmesi gerekmektedir. Bu durum sonrasında yapılacak işlemler ve tutulacak tutanaklar bulunmaktadır. Kişilerin araçlarının güvenliği için birçok konuda önlem amacı gerekmektedir. Bu önlemler doğrultusunda yapılacak olan işlemlerden bir tanesi de hırsızlık için yapılan bir kasko hizmeti olmak olacaktır. Yapılan hırsızlık eğer evinizden veya bulunduğunuz alandan anahtar alınması ile yapılan bir hırsızlık ise bu kasko firması sizlere pek bir karşılık vermektedir. Hırsızlığın yapılacak olan eylemine karşı tedbirimizi tam almamız gerekmektedir. Yapılan birçok hırsızlık eylemi karşınsında bir olay koruyucusu olarak kaskomuz devreye girmektedir. Bu kasko hizmetleri içerisinde bir güvenlik şekli olması gerekmektedir. Aracınızın çalınmasındaki en önemli konu bütün tedbirlerin alınmış olması gerekmektedir.

Aracınız konusunda bütün tedbirler almış olmanıza rağmen bir şekilde yapılan bu anlama ve kasko hizmerleri dâhilinde aracınız çalınmış ise araç hırsızlığı konusunda polise haber verilmelidir. Bu bilgiler ve haber verilmesinden sonra polisin tutmuş olduğu bu hızsızlık konusundaki tutanaklar ile birlikte bu aracın araştırılması başlanır. Aracımızı polisler ve güvenlik güçleri arama içerisinde bulunduğu zaman içerisinde bizlerde kaskomuzun çalınmaya karşı yapılan bu eyleme karşılık olarak bizim hazırlamış olduğumuz kasko dâhilinde bu evraklar ile ilgili bir değerlendirme yapmaktadır. Bu değerlendirme sonucunda bizlere ya yeni bir araç tahsis ya da bir kiralık araç vermektedir. Verilen araçlar karşılık bizlerin mağdur bırakılmamız önlenmiş olmaktadır.

Aracımız konusunda eğer evden veya bulunduğum alandan anahtarın çalınması ile aracımızın çalınmasına karşı yapılan bir eyleme koruma ek sözleşme ile yapılmadı ise bu konuda bir başar ve olumlu sonuç olmanıza yardımcı olamazlar. Araç konusunda yeterli bir güvenlik sağlanmadı ise bu konuda da sizlere kaskonuz bir yardımcı olamayacaktır. Böyle bir sorunla karşılaşmamak için araçlarımızın bir güvenlik atlamasını yapmamamız gerekmektedir. Araçların kendi evimizden ve bizim yanımızdan anahtarı alınarak yapılan hırsızlık konusunda güvenliğimizi sağlamak için ek bir sigorta işlemi ile daha güvenli bir şekilde kalmış oluruz. Araçlarımızın kasko dâhilinde birçok konuda alınan ek sigorta sözleşmeleri ile detaylı bir koruma sağlamış olmaktayız. Koruma sağlamak için yapılacak işlemlerde sözleşme gelmektedir.