HIZLI TEKLİF AL
3 saniyenizi ayırın, ihtiyacınız olan sigorta ürününü seçin, bilgilerinizi doldurun, anında %45 e varan fiyat avantajından faydalanın
  • Adınız Soyadınız
  • Telefon Numaranız
  • E-posta Adresiniz
VADEMİ HATIRLAT
3 saniyenizi ayırın, araç bilgilerinizi girin ve ücretsiz hediyelerimizden birine sahip olun. Poliçenizin bitmesine yakın sizi arayalım %45 e varan fiyat avantajından ayrıca faydalanmaya hak kazanın.
  • Adınız Soyadınız
  • Telefon Numaranız
  • E-posta Adresiniz
  • Plakanız
  • Tc Kimlik Numaranız
  • Meslek
Slide background
Slide background

HASARSIZLIK İNDİRİMİ YENİ ARAÇTA KULLANILABİLİR Mİ?

Hasarsızlık indirimi olarak tanımlanmakta olan bu özel indirim her geçen yıl kademeli olarak araç sahiplerinin lehine artış göstermektedir. Her kasko şirketi hasarsızlık konusunda farklı tanım ve uygulamalara sahiptir. Kimi sigorta şirketini yıl içerisinde bir defa oto camları, yüzdesi belirlenmiş olan bazı hasarların talep edilmesi ve ödenmesi, radyo ve teyp hasarlarında hasarsızlığı bozmazken bazı sigorta şirketlerinde ise hasarın bozulmasına neden olmaktadır. Tüm sigorta şirketlerinin birleştiği tek ortak görüş ise, karşılaşılan kazalar karşısında sizlerin hiçbir kusurunuz olmamasıdır.

 

Resmi olarak sigortalının kusursuz olduğunun kanıtlanması sayesinde sigorta sahibi hem hasar tazminatı almaya hak kazanıyor hem de poliçelerindeki kazanmış oldukları hasarsızlık indiriminden yararlanmaya da devam ediyor ve her hangi bir hasar oluşana kadar da sigortalının indirimi devam ediyor. Ayrıca ikinci yıl ve bu yıldan sonraki yıllarda hasarsızlık indirimi tamamen ortadan kalkmamakta hasarsızlık yılı ve indirim oranları tekrar gözden geçirilmektedir. Aynı zamanda kimi sigorta şirketleri araçların iç ve dış yüzeylerinde oluşan çizik, yanma ve sıyrık gibi hasarları kazanmış oldukları hasarsızlık indirimini bozmadan hasarı giderirken kimisi ise bunu kabul etmemektedir. Bu derece kaliteli hizmetlerden yararlanabilmek adına kasko şirketinizi ihtiyacınıza uygun olarak seçmeniz gerekmektedir. Bunun için birden fazla kasko şirketlerinin web sitelerinden teklif alıp, almış olduğunuz teklifleri değerlendirerek içeriğinde kaliteli ve daha geniş kapsamlı hizmetler sunan kasko şirketi olmasına özen göstermelisiniz. Özelliklede şirketin çekici ve assist hizmetlerini en iyi veren sigorta şirketinin olmasının yanı sıra gerçek hasarsızlık indirimi koruma teminatını müşterilerine sunan şirketler olması adına özen göstermeliyiz.
 

Kısacası gözümüz gibi baktığımız araçlarımızı tüm yıl boyunca karşılaşabileceğimiz çarpma, çarpışma, yanma, deprem, sel, terör ve çalınma gibi tehlikelere karşı güvence altına almak adına kaskoları yaptırırız. Araçlarımızı değiştirdiğimizde ise hasarsızlık indirimini yeni araçlarımız da da kullanabilmekteyiz. Yapılması gereken tek şey poliçenin gününde yani kesintisiz devam ettirilmesi gerekmektedir. Aracı sattıktan sonrasında yeni alacağımız aracın süresi uzayacak ise araç sahibinin poliçe üzerindeki haklarından yararlanabilmesi yani haklarının devam edebilmesi için primlerini gününde ödemeye devam etmesi gerekmektedir.Ayrıca devam eden primler yanında poliçe vadesi dondurulur ve yeni alınan araçla birlikte poliçe üzerinde ki haklarda kaldığı yerden devam eder. Bu yüzden bu kazanmış olduğunuz haklarınızın devamlılığı için günü gelmiş olan poliçelerin yenilenmesini ve ödemelerinizi düzenli ve zamanında yapmaya özen göstermeniz gerekmektedir.