HIZLI TEKLİF AL
3 saniyenizi ayırın, ihtiyacınız olan sigorta ürününü seçin, bilgilerinizi doldurun, anında %45 e varan fiyat avantajından faydalanın
  • Adınız Soyadınız
  • Telefon Numaranız
  • E-posta Adresiniz
VADEMİ HATIRLAT
3 saniyenizi ayırın, araç bilgilerinizi girin ve ücretsiz hediyelerimizden birine sahip olun. Poliçenizin bitmesine yakın sizi arayalım %45 e varan fiyat avantajından ayrıca faydalanmaya hak kazanın.
  • Adınız Soyadınız
  • Telefon Numaranız
  • E-posta Adresiniz
  • Plakanız
  • Tc Kimlik Numaranız
  • Meslek
Slide background
Slide background

İLK KEZ KASKO POLİÇESİ ALACAK KİŞİLERİN DİKKAT ETMESİ GEREKEN NOKTALAR

Bir yıl dolduktan sonra kişilerin kaskolarının yenilemek istedikleri durumun da poliçelerini yeniden işleme alınması için primlerin ödendiği görülmüştür. Ama ilk kez kasko poliçesi alacak olan kişilerin işi daha zordur. Çünkü bu kişilerin kasko sigortalarını yaptırmaları için doğru firmaları seçmek için iyi bir araştırma yaptırmaları gerekmektedir.

Kişilerin kasko sigortaları her sene yenileyecek olmaları çok zorlanılan bir durum olmaktadır. Özellikle poliçelerde bulunan teminatların her yıl gözden geçirilmesi hatta memnun kalınmadıysa kasko şirketlerinin değiştirilmesi gerekmektedir. Ancak ilk kez kasko poliçesi alacak kişilerin ihtiyaçlarının doğru bir şekilde belirlemesi sonucunda hm araçlarını hem de bütçelerini güvence altına alabilmeleri mümkünüdür. Motorlu araç kullan kişilere ilk başka trafik sigortası yeterli olduğunu düşündüğü durumlar olmuştur. Böyle düşünen kişileri trafik sigortası ile kasko sigortası arasında ki farkları tam bilmemelerinden kaynaklı olduğunu düşünebiliriz. Arada ki fark oldukça büyüktür.

 Motorlu araç sahibi olan kişilerin mutlaka ehliyetleri olduğunu tahmin etmemek zor olmayan bir durumdur. Kasko sigortası yapan şirketlerin iyi kötü sürücü ayrımı yapmadan kişilere mevcut ödeyebilecekleri primler belirleyerek kaskolarını yenileyebilmeleri mümkündür.  Özellikle sigorta şirketleri ilk kez kasko poliçesi alacak kişilerin de primleri kontrol altına almak için beli başlı tavsiyelerde bulunmaktadırlar. İlk kez kasko yaptıracak kişilerin dikkat etmesi gereken en önemli konu ihtiyaçlarını doğru bir şekilde analiz ederek uygun koşullarda doğru teminatlar ile çalışılması gerekmektedir. Bunun dışında ana teminatlar dışında teminat pirimi ve limitleri ilgili yeterli oranda sorgulama yapılması gerekmektedir.

Özellikle kişilerilk kez kasko poliçesi alacaksa, sigorta şirketleri primleri belirlerken kaskoyu yaptıracak kişilerin yaşı, mesleği, kaç yıldır ehliyeti buluğu gibi pek çok etken baz alınabilmektedir. Bu yüzden kişilerin sigorta şirketlerinin uygulamaları ile ilgili pek çok bilgi almanız da fayda vardır. Kişilerin nasıl bir sigortaya sahip olacakların bilmeleri gerekmektedir. Herhangi bir hasar durumun da kişilerin alacakları hizmet veya tazminatta herhangi bir sorun yaşamaması çok önemlidir. Bu yüzden sigorta yaptıracak kişilerin bundan emin olması gerekmektedir. Burada sigortaya sahip olacak kişinin görevi, poliçenin primine göre değil poliçenin primine ve limitleri dâhilinde kasko poliçesi yaptıracaklardır. Böylelikle ilk kez kasko poliçesi yaptıracak olan kişilerin sigorta şirketlerini iyi bir şekilde araştırarak kendi almak istediği hizmetler doğrultusun da bir çizgi çizmeli, kişiler ne isteyip istemediğini çok iyi bilmeleri gerekmektedir. Böylelikle doğru bir kasko poliçesine sahip olacaklardır