HIZLI TEKLİF AL
3 saniyenizi ayırın, ihtiyacınız olan sigorta ürününü seçin, bilgilerinizi doldurun, anında %45 e varan fiyat avantajından faydalanın
  • Adınız Soyadınız
  • Telefon Numaranız
  • E-posta Adresiniz
VADEMİ HATIRLAT
3 saniyenizi ayırın, araç bilgilerinizi girin ve ücretsiz hediyelerimizden birine sahip olun. Poliçenizin bitmesine yakın sizi arayalım %45 e varan fiyat avantajından ayrıca faydalanmaya hak kazanın.
  • Adınız Soyadınız
  • Telefon Numaranız
  • E-posta Adresiniz
  • Plakanız
  • Tc Kimlik Numaranız
  • Meslek
Slide background
Slide background

KASKO ANLAMI VE DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN KONULAR

Kasko sigortası genel şartlar izin verdiğin de bu teminatlar için farklı farklı poliçeler oluşturulduğu görülmektedir. Geçmişte bu üç teminatın ikisi seçilerek düzenlenen poliçeler yaygın bir şekildeydi. Üçünün birden görüldüğü teminatlar için full kasko denmektedir. Seçim aşamasında kişilerin özgür iradesine karşı bırakılan bir durum söz konusu olduğu bilinmektedir.

Kişiler genelde belli bir yaş aralığına geldiklerin de belli birikimler yaparak motorlu taşıtlar almaları beklenen bir durumdur.  Özellikle kişilerce araçlarına gelebilecek küçük ya da büyük hasarların karşılanması ekonomi de büyük bir sarsıntıya yol açacaktır. Hasarların karşılanması dışında araçların kötü niyetli kişilerce çalınması ya da yakılması durumunda maalesef kişilerin araçlarını kaybetmelerine sebep olmaktadır. Bu yüzden kişilerin yerine yeni bir araç koyması maddi olarak herkesçe gerçekleştirilemeyen bir durumdur. Tüm bu sorunlarla karşılaşmak hayat boyu mümkün olmaktadır. Ama kişilerin Kasko yaptırmaları gelecekte karşılaşılacak olan sorunlara inat ederek kişilerce bir güven unsurunu oluşturmaktadır.

Araçların çalınması, kaza geçirmesi, yanması, anahtarının kaybolması, yolda kalması ve daha sayılabilecek çok çeşitte durumlara karşı kasko yaptırmaları araçlarını güvence altına almalarını sağlamaktadır. Kişilerin kasko yaptırarak her açıdan araçlarını güvence altına almaları sağlanmaktadır. Bu yüzden kişiler hasarlarının karşılanması için doğru bir poliçe tercih etmeleri gerekmektedir. Sigorta firmalarının fazlalaşmasıyla zamanla aralarında bir rekabet oluşması tahmin edilen bir konudur. Özellikle kişilerin sadece kaza anında teminatların ortaya çıkmadığı bilinmektedir. Yıllar geçtikçe kasko içeriğinin ve kullanım alanlarının farklılaşması ve kişilerin her açıdan her ayrıntıya kadar bin bir konu da fikir üretmeleri bu sektörün oluşmasında ve gelişmesin de kendini göstermesi kaçınılmazdı.

Özellikle kişilerin yurt dışında geçirdikleri zaman aralığı varsa ve Türkiye de yapılan kasko sigortası poliçesin de yapılması gereken bir diğer ayrıntı yurtdışına çıkıldığı ve kaskonun orada da geçmesi isteğinin belirtilmesi gerekmektedir. Böylelikle kişilerin bu ayrıntıları poliçe de yansıtılır. Bu ayrıntı kişilerin primlerinde ödemelerde bir artış olarak yansıması kişilerin çok hoş karşılamadıkları bir durum olsa da sigorta şirketlerinin de kendilerince alması gereken bir önlem olması gerektiği koşulu unutulmamalıdır. Özellikle büyük otobüs gibi çok kişi taşıyan araçların yaptırdığı kasko sigortalar da kişilerin koltuk kaza ferdi sigortasını kişilere yapmaları herhangi bir kaza sonucunda kişilerin uğradığı zararlara karşı alınan bir önlem olarak görülmektedir. Böylelikle kişilerin hayatlarına karşı alınan önlem de kişi hayatına ne kadar önem verdiklerinin bir kanıtını oluşturmaktadır. Bu yüzden kişiler otobüs yolculuklarında oturduklarının koltuklarının ferdi sigortasından yararlandığını öğrenmeniz sizin açınızdan fayda sağlar.