HIZLI TEKLİF AL
3 saniyenizi ayırın, ihtiyacınız olan sigorta ürününü seçin, bilgilerinizi doldurun, anında %45 e varan fiyat avantajından faydalanın
  • Adınız Soyadınız
  • Telefon Numaranız
  • E-posta Adresiniz
VADEMİ HATIRLAT
3 saniyenizi ayırın, araç bilgilerinizi girin ve ücretsiz hediyelerimizden birine sahip olun. Poliçenizin bitmesine yakın sizi arayalım %45 e varan fiyat avantajından ayrıca faydalanmaya hak kazanın.
  • Adınız Soyadınız
  • Telefon Numaranız
  • E-posta Adresiniz
  • Plakanız
  • Tc Kimlik Numaranız
  • Meslek
Slide background
Slide background

KASKO ARAÇ DEĞERİ NERELERDE KULLANILIR?

15 yaşından büyük için araçlar kasko değeri araç sahibiyle ilgili sigorta şirketinin arasında yaptığı kararlaştırılmalar sonucu belirlenir.  Her ay standart olarak güncellenen bu listede tüm araçlar cinsi, markası, modeli gibi etkiler baz alınarak belirlenir. Tekrar değinmek isterim ki araç kasko değer listesindeki rakamlar, motorlu taşıtlar vergisi içinde baz alınır.

Sigorta yaptırırken poliçe bedeli araca, araç plakasına, hasar olup olmaması gibi durumlara göre farklılaşabilir. Araç, sigortası yaptırılacak aracın genel hali, sigortalandığı tarihte olan şartlara göre kasko değer listesinde bulunan değerlerin altında ya da üstünde bir bedel ile de sigorta ettirilebilir. Araca sonradan eklenmiş olan aksesuarlar doğrultusunda da aksesuar bedeli liste bedeli dışında değerlendirilir. Eğer aracınıza kasko sigortasında olan dışında bir aksesuar eklerseniz bunu ayrı olarak sigorta şirketine bunu bildirmeniz gerekir. Bu sayede daha sonra bir sorun yaşamamış olursunuz.  Araç kasko değeri, araç kasko bedelinin belirlenmesinde büyük bir yardımcı ve etken olmasına karşın kesin bir kıstas değildir. Sahip olduğunuz araç kasko değer listesinde yoksa, kasko poliçesini almak istediğiniz sigorta şirketi ile birlikte aracınız için değer belirlemeniz gerekmektedir.  Kendinizi ve aracınızı güvence altına almak ve kasko sigortanızı yaptırmak için araç kasko değeri ile ilgili fikir edinerek bütçenize ve aracınıza iyilik yapabilirsiniz.

Trafiğe çıkmak için zorunluluk bulundurmayan kasko sigortasını yaptırmanız aracınızı aldığınız andan itibaren can ve mal kaybınızı güvence altına almak için herkes tarafından önerilen bir yoldur.  Bu önerileri dinleyip bütçenize uygun olan sigorta seçeneklerinden biriyle aracınızı kaskolatmak isterseniz doğru kasko teklifini bulabilmek için biraz araştırma yapmalı, araç değer listesine göre aracınızın değerini öğrenmeli, sigorta poliçesini büyük bir titizlikle incelemeli, ihtiyacınız olabilecek ek maddeleri  bütçeniz doğrultusunda poliçeye ekletmelisiniz. Türkiye Sigorta ve Reasürans Şirketler Birliği tarafından belirlenen araç kasko değeri her ay güncelleneceğinden dikkatli inceleme yapmanız gerekmektedir. Olası bir hasar anında, araç rayiç değer tespitinde bazı sigorta şirketleri TSB tarafından yayınlanan kasko değer listesini referans alır.Kasko sigortası yapılırken poliçe bedeli araca, araç plakasına, hasar olup olmadığına ve benzeri uygulamalara göre de farklılaşır.