HIZLI TEKLİF AL
3 saniyenizi ayırın, ihtiyacınız olan sigorta ürününü seçin, bilgilerinizi doldurun, anında %45 e varan fiyat avantajından faydalanın
  • Adınız Soyadınız
  • Telefon Numaranız
  • E-posta Adresiniz
VADEMİ HATIRLAT
3 saniyenizi ayırın, araç bilgilerinizi girin ve ücretsiz hediyelerimizden birine sahip olun. Poliçenizin bitmesine yakın sizi arayalım %45 e varan fiyat avantajından ayrıca faydalanmaya hak kazanın.
  • Adınız Soyadınız
  • Telefon Numaranız
  • E-posta Adresiniz
  • Plakanız
  • Tc Kimlik Numaranız
  • Meslek
Slide background
Slide background

KASKO BEDELİNİ ÖĞRENMEK İÇİN YAPILAN İŞLEMLER

Motorlu araçlara insanlar kasko yaptırırken, belirlenecek olan kasko bedeli Motorlu Taşırlar Vergisi ödenmesinde baz almak için kullanılan araç fiyatıdır. Kasko değer listesi, Türkiye Sigorta ve Reasürans Şirketler birliği tarafında her ay piyasada ki tüm araç modelleri ve yaşları için yayınlana listeden takip edilmesi gerekmektedir. Araç kasko değeri araçların birebir satış fiyatlarını yansıttığı görülebilmektedir. Sıfır araçların satış fiyatları ile kasko değerleri karşılaştırıldığın da araca kasko değerlerinin daha düşük olduğu görülebilmektedir. Araçlar arasında kasko bedeli ne kadar çok yazılırsa, sigorta şirketlerince kişinin alacağı hasar tazminatının da bir o kadar artmasına olanak sağladığı söylenmektedir.

Kişilerin birinci el ve ikinci el araçları için yaptıracakları kasko sigortasında araçlarının bedeli belirlenirken, araçlarının yaşları göz önünde bulundurulması önemlidir. Özellikle araçların ne kadar az bir yaş aralığına sahip olması demek kasko bedelinin bir kadar yüksek olmasının sağlamaktadır. Sonuçta her ne kadar araç sıfır olsa da hasar sorunu olmayacak diye bir durum söz konusu değildir. Ama ikinci el ve modeli yüksek olan araçlar da hasar ve bozulma riski daha fazla olduğu için kasko bedeli sigorta şirketlerince düşük gösterilmektedir. Yüksek binek araçlarına yapılacak kasko sigortalarında motorlu araç sahiplerine araçlarına yapılacak kasko bedelini yüksek tutmaları kişilerin yararına olacaktır. Örneğin, kasko değeri 1.007.813 olan Ferrari modeli araç en yüksek kasko değerine yüksek modelde araç olduğu bilinmektedir.

İnsanların motorlu araçlarına kasko yaptırmak istemeleri en doğal bir durumdur. Kasko sigortası bir lüks değil aksine bir ihtiyaç olarak görülmektedir. Eğer kasko yaptıracak kişilerin motorlu araçlarının kasko bedelini öğrenmek isterlerse bunu çok hızlı ve kolay bir şekilde öğrenmeleri mümkündür. Özellikle teknolojinin fazlaca kullanıldığı şu günlerde her konu da bilgiye sahip olmak için kişilerce internet kullanımı gerçekleştirilmektedir. Bu yüzden kişiler kasko bedelin ve değerini öğrenebilmek için online sorgulama esasına göre birkaç dakika da hızlı bir şekilde bu bilgiyi pek çok sigorta şirketinden öğrenmek mümkün olmaktadır. İnternet sorgulamalarında özellikle kişilerin sigorta şirketlerince karşılaştırmalar yapabilmeleri de mümkün olmaktadır.