HIZLI TEKLİF AL
3 saniyenizi ayırın, ihtiyacınız olan sigorta ürününü seçin, bilgilerinizi doldurun, anında %45 e varan fiyat avantajından faydalanın
  • Adınız Soyadınız
  • Telefon Numaranız
  • E-posta Adresiniz
VADEMİ HATIRLAT
3 saniyenizi ayırın, araç bilgilerinizi girin ve ücretsiz hediyelerimizden birine sahip olun. Poliçenizin bitmesine yakın sizi arayalım %45 e varan fiyat avantajından ayrıca faydalanmaya hak kazanın.
  • Adınız Soyadınız
  • Telefon Numaranız
  • E-posta Adresiniz
  • Plakanız
  • Tc Kimlik Numaranız
  • Meslek
Slide background
Slide background

KASKO DA EKSPERİN ÖNEMİ

Bilindiği üzere Kasko, motorlu taşıtların uğrayacağı kaza, çalıntı, yanma yada herhangi bir sebeple zarara uğrama durumunda teminat altına alınan durumlar ve limitler dahilinde zarar tazminleri yaparak, insanların yaşamlarına kaldıkları yerden yeniden en kısa sürede devam etmelerini sağlamaktadır.
 
Kasko aracın karıştığı kaza yada hasarlar karşısında eksperden yardım almakta ve onların gözetimi ve denetiminde zarar tazminleri yapmaktadır. Bu sebeple Kasko da bütün işlemler Eksperden yürüyor diyebiliriz. Eksperin tutacağı tutanaklar doğrultusunda, kazanın yada vakanın oluş zamanı, meydana gelme şekli, hasar durumu ve ortaya çıkan gider masrafları ile ilgili bütün detaylar dosyaya işlenir ve acentalar tarafından haklı bulunursa tazminleri gerçekleştririlir.
 
Elbetteki araç kullanıcılarının uymak zorunda olduğu kural ve yasalar çerçevesi dışında gerçeklemiş bir hasarın giderlerini sigorta şirketi karşılamamaktadır. Alkollü yada uyuşturucu madde altında araç kullanmak, aracın yetkili olmayan kişi tarafından kullanılması yada ehliyetsiz araç kullanılmasından kaynaklı doğacak sorunlar kasko tarafından teminat dışı kabul edilen vakalardır.
 
Bu sebeple eksper incelemesi çok önemlidir. Eksper olay yerine gitmeden araç yerinden oynatılmamalı, vaka en az 3 gün içerisinde acentaya bildirilerek eksper desteği çağrılmalıdır. Polis kayıtlarında ne olursa olsun, eksper hasarda bir hile yada eskiye dönük bir zararın olup olmadığını kolaylıkla tespit edebilir ve olay hangi kılıfa uydurulmaya çalışılırsa çalışılsın kaskodan faydalanmak için, eksperler bir şekilde doğruya ulaşarak, ama mutlaka ulaşarak hasarın teminat içinde yada dışında olduğnun yada olmadığının bilgisini acentaya bildirmvermektedir.
 
Bu sebeple kasko ekspersiz olmaz, eksperdende bir şey kaçmaz.