HIZLI TEKLİF AL
3 saniyenizi ayırın, ihtiyacınız olan sigorta ürününü seçin, bilgilerinizi doldurun, anında %45 e varan fiyat avantajından faydalanın
  • Adınız Soyadınız
  • Telefon Numaranız
  • E-posta Adresiniz
VADEMİ HATIRLAT
3 saniyenizi ayırın, araç bilgilerinizi girin ve ücretsiz hediyelerimizden birine sahip olun. Poliçenizin bitmesine yakın sizi arayalım %45 e varan fiyat avantajından ayrıca faydalanmaya hak kazanın.
  • Adınız Soyadınız
  • Telefon Numaranız
  • E-posta Adresiniz
  • Plakanız
  • Tc Kimlik Numaranız
  • Meslek
Slide background
Slide background

KASKO DA TEMINAT DIŞI KALAN DURUMLAR

Kasko; genel anlamda aracı güvence altına alıp, karşılaşacağı her türlü kaza, hasar veolumsuzluk karşısında zarar tazmini yapan bir sistem olarak bilinmektedir. Fakat araç ile ilgli olan bazı ekstra sorunlarda kasko devre dışı kalabilmekte ve kullanıcı her hangi bir hak talep edememektedir.
 
Sözleşmede yer almayan ve teminat kapsamında olmayan sorunların, bu uygulamadan yaralanamaması göze çarpan ilk maddeler arasında yer alamktadır. Bunu takiben Nükleer savaşlar, denemeler ve etkisinden doğabilecek hasarlar.Aracın gerekli bakım ve muayenelerinin yaptırılmaması kaynaklı oluşabilecek zararlar.
 
* Lastikler ile ilgili yaşanan problemler.
 
* Zaman içerisinde eskime, yıpranma ve bakımsızlık kaynaklı gelişen sorunlar.
 
Araca kasti olarak verilen zararlar ve bilinçli çaldırılması gibi durumlar söz konusu ise.
 
* Aracın ülke sınırları içinde veya dışında, ruhsatı bulunmayan kara, hava, deniz araçları ile aşınması sırasıda meydana gelebilecek zararlar.
 
* Aracın ehliyetsiz 2. Ve 3. Kişiler tarafından kullanımı esnasında oluşabilecek zayiatlar.
 
* Ruhsatta belirtilen yük ve yolcu miktarının aşılmasından kaynaklı doğacak sorunlar.
 
* Ülkede çıkabilecek iç savaş, istila ve ayaklanma ile ortaya çıkabilecek kayıplar.
 
* Alkol yada uyuşturucu madde kullanımı sonucu doğabilecek kaza ve hasarlar.
 
Kasko teminatları kapsamı dışında kalan durumlar ve maddeler arasındadır.Türkiye Sigorta ve Reasürans Şirketleri Birliği tarafından belirlenen Kara taşıtları kasko sigortası genel şartları kapsamında yer alan bu başlıklar, Tüm sigorta şirketleri için geçerli olup, değiştirilmesi ve teminat kapsamına alınması söz konusu bile olmamaktadır.