HIZLI TEKLİF AL
3 saniyenizi ayırın, ihtiyacınız olan sigorta ürününü seçin, bilgilerinizi doldurun, anında %45 e varan fiyat avantajından faydalanın
  • Adınız Soyadınız
  • Telefon Numaranız
  • E-posta Adresiniz
VADEMİ HATIRLAT
3 saniyenizi ayırın, araç bilgilerinizi girin ve ücretsiz hediyelerimizden birine sahip olun. Poliçenizin bitmesine yakın sizi arayalım %45 e varan fiyat avantajından ayrıca faydalanmaya hak kazanın.
  • Adınız Soyadınız
  • Telefon Numaranız
  • E-posta Adresiniz
  • Plakanız
  • Tc Kimlik Numaranız
  • Meslek
Slide background
Slide background

KASKO FİYATLARI NASIL BELİRLENİR

Özellikle araçlarınızın içerisinde bulunan televizyon, radyo, teyp, klima vb. aksesuarları sigorta kapsamı içerisine dâhil etmeyi unutmamalıyız. Unutulduğu takdirde hırsızlık karşısında kaskoya dâhil edilmemiş olan cihazların zararları sigorta tarafından karşılanmayacaktır. Araç sahibinin ruhsat üzerindeki ehliyet yılı, yaşı, mesleği, aracın kullanıldığı şehir gibi değişikliklerde kasko fiyatlarında değişikliklere neden olabilmektedir.                                                                                                                           
 
Bunların yanı sıra araç üzerinde oto hırsızlarını caydırıcı alarm bulunuyorsa ve sigortalının yaşı fazla ise gençlere oranla ekstra indirimlere sahip olacaklardır. Araç sahipleri kasko şirketlerinden alacakları hizmetlerin içeriğini tam anlamıyla öğrenerek kaskolarını yaptırmalıdırlar. Sigorta içerisinde hasar tazminatı almayan sigortalıya her yıl düzenli olarak değişen oranlar da hasarsızlık indirimi uygulanmaktadır. Araca her yıl yapılan kasko sigortalarında, en başta tespit edilen sigorta bedellerinin enflasyondan etkilenerek piyasa değerinin altına düşmemesi için enflasyon koruma teminatını alarak aracın sahip olduğu korumanız gerekmektedir.  Ayrıca hasarın belli bir kısmının sigortalı tarafından ödenecek olması muafiyet konusu olarak geçmekte olup, buda indirim sebeplerinden birisi olmaktadır. Kasko fiyatları nasıl belirlenir, sorusuna cevap olan birbirinden farklı seçenekleri sigorta şirketlerinin vermiş oldukları farklı farklı hizmetler, araç ve aracı kullanan kişinin özelliklerinin kasko fiyatlarında farklılıklara sebep olduklarını da böylelikle görmüş olduk.                                                      
 
Standart bir kasko kapsamı içerisinde çarpma, kaza, çalınma ve yangın risklerinde araçlar güvence altına alınırken, araç sahiplerinin istekleri doğrultusunda sigortanın kapsamı genişletilerek ekstra hizmetlerde alınabilmektedir. Kasko fiyatında artışa neden olan deprem, sel, terör gibi doğal afetlere karşı istenen güvenceler de böylece kaskoya dâhil edilebilmektedir. Kasko fiyatları üzerinde değişikliklere neden olan tüm bu olayların ne kadar etkili olduklarını tam anlamıyla öğrenebilmek adına araç sahiplerinin çok rahat şekilde günün her saatinde internet üzerinden de kasko fiyatlarını sorgulayabilmektedirler. Kasko bedellerini öğrenmek için ve kasko teklifleri almak için yapılan sigorta sorgulamalarının yanı sıra trafik sigortası karşılaştırmalarınızı da rahatlıkla yapabilmektesiniz. Bu derece büyük öneme sahip sigorta için oturduğumuz yerden kasko fiyatları nasıl belirlenir, diye kendi kendimize soru sormak yerine en yakın kasko şirketine giderek fiyatların yanı sıra gerekli olan belgeleri de öğrenebilir. Ayrıca evlerimizde oturduğumuz yerden bilgisayarlarımız sayesinde özenle hazırlanmış olan kasko fiyatları sorgulama sayfalarından ihtiyacımıza cevap veren ve bizleri zorlamayan en uygun araç kaskosunun ücretini öğrenerek en kısa sürede araçlarımızı kaskolatabiliriz.