HIZLI TEKLİF AL
3 saniyenizi ayırın, ihtiyacınız olan sigorta ürününü seçin, bilgilerinizi doldurun, anında %45 e varan fiyat avantajından faydalanın
  • Adınız Soyadınız
  • Telefon Numaranız
  • E-posta Adresiniz
VADEMİ HATIRLAT
3 saniyenizi ayırın, araç bilgilerinizi girin ve ücretsiz hediyelerimizden birine sahip olun. Poliçenizin bitmesine yakın sizi arayalım %45 e varan fiyat avantajından ayrıca faydalanmaya hak kazanın.
  • Adınız Soyadınız
  • Telefon Numaranız
  • E-posta Adresiniz
  • Plakanız
  • Tc Kimlik Numaranız
  • Meslek
Slide background
Slide background

KASKO FİYATLARI NEYE GÖRE BELİRLENİR

Kasko sigortası için gerekli araştırmaları yaparken objektif kaynaklardan bilgi almaya özen gösterin. Böylece bir hasar durumunda maddi kaybınızı en az indirgemiş olursunuz. Kasko sigortası, primin kararlaştırılan ödeme şekli ile peşinatın ilk taksitinin yatırılması anından itibaren sigortalının sigortacıdan poliçesini teslim alması ile başlayıp bir yıl sürmektedir. Standart maddeler ve sizin isteğiniz üzerine getirilen ek maddelerin amacı, oluşabilecek herhangi bir hasar durumu sonucunda cebinizden olabildiğince az para çıkmasını sağlamaktır. Araç sigortası yaptırırkenkasko fiyatına dikkat edilmesi gerekir. Sigorta bedeli, kaskonuzun poliçe kapsamında bir hasar olması durumunda sigorta şirketinin sigortalıya vereceği maksimum para olarak tanımlanabilir.

Türkiye Sigorta ve Reasürans Şirketleri Birliği tarafından belirlenen kasko bedeli, araç kasko değer listesi doğrultusunda tespit edilir. Buna ek olarak ses, iletişim, görüntü cihazları, taşıta sonradan eklenilen radyo, telefon, klima gibi cihazlar sigorta kapsamı içine dahil edilir ve bunlar için ayrıca sigorta bedeli saptanmalıdır. Bu benzeri aracınıza ek aksesuarlar aldığınızda ilgili sigorta şirketine bildirmeli ve sigorta bedeline dahil edilmesini istemelisiniz. Böylece bir hasar aldıklarında gereksiz bir maddi kayıp yaşamamış olursunuz. Kasko fiyatını belirlenmesinde en önemli değişken sizin poliçeye getirmiş olduğunuz ek maddelerdir. Bu ek maddelerle kasko paketinizin fiyatı değişiklik gösterebilir. Kasko poliçelerinde değişen kasko fiyatı, aracın uğrayacağı bir hırsızlık ya da pert  olması durumunda, yerine yenisinin alınması gereken durumlara göre de değişiklik gösterir. Poliçede belirtilen araç değerinin araç yeni ise anahtar teslim fiyatı, kullanılmış ise piyasa fiyatı ile aynı olmasına dikkat etmek gerekmektedir. Ve atlamamanız gereken bir başka durumda kasko şirketinizin ülke genelinde geniş ağa sahip olmasıdır. Böylece bir hasar durumunda sigorta şirketiyle alakalı bir sorun yaşamayıp aracınızla ilgili sıkıntıya odaklanacaksınız. Primlerinizi düzenli olarak aksatmadan ve tam ödemeye dikkat etmelisiniz, böylece kasko poliçenizden anında yararlanabileceksiniz.

Ülkemizde gerekliliği yüksek olan kasko sigortası için kasko fiyatının belirlenmesinde bir diğer etkende araç değer listesidir. Kasko sigortası yaptırılırken ya da motorlu taşıt vergisi ödemeleri sırasında kullanılan ve aylık olarak Türkiye Sigorta ve Reasürans Şirketleri Birliği tarafından yayınlanan araç değer listesi, sigorta işlemleri için motorlu kara taşıtlarının, araçların piyasaya göre değerlerinin göre belirlenmesini sağlar. Araç kasko değer listesi, 0-15 yaş arası araçlar için hazırlanır. 15 yaşından büyük eski model araçların sigorta bedelleri, sigortalı ile sigorta şirketi arasında yapılan anlaşma ile kasko fiyatını etkiler.