HIZLI TEKLİF AL
3 saniyenizi ayırın, ihtiyacınız olan sigorta ürününü seçin, bilgilerinizi doldurun, anında %45 e varan fiyat avantajından faydalanın
  • Adınız Soyadınız
  • Telefon Numaranız
  • E-posta Adresiniz
VADEMİ HATIRLAT
3 saniyenizi ayırın, araç bilgilerinizi girin ve ücretsiz hediyelerimizden birine sahip olun. Poliçenizin bitmesine yakın sizi arayalım %45 e varan fiyat avantajından ayrıca faydalanmaya hak kazanın.
  • Adınız Soyadınız
  • Telefon Numaranız
  • E-posta Adresiniz
  • Plakanız
  • Tc Kimlik Numaranız
  • Meslek
Slide background
Slide background

KASKO FİYATLARINI DÜŞÜRMEYE YÖNELİK ÖNERİLER

Hazine Müsteşarlığı tarafından yapılan düzenlemelerden sonra bütçenize uygun bir kasko sigortası seçebilir, standart maddelerin yanında size göre riskli görünen her durumu  ek maddeler olarak sigortanıza dahil edebilirsiniz. Bu seçenekler "dar kasko", "genişletilmiş kasko", "tam kasko", "kasko" olmak üzeredir. Bu seçeneklerden biriyle aracınızı kaskolatarak trafikte seyirde olduğunuz süre boyunca hem can ve mal güvenliğinizi sağlayan, maddi manevi teminatlar sunan bir araç sigortası edinmiş olacaksınız hem de ödediğiniz ufak miktarlarla bir kaza olması durumunda büyük faydalar sağlayacaksınız. Yukarda anlatılan teminatları edinmek ve kasko sigortası fiyatlarında avantaj yakalayabilmek için bazı detaylara dikkat etmek gerekiyor. 

Kasko fiyatlarını düşürmeye yönelik önerileri şu şekilde sıralayabilirim. Öncelikle fiyatı düşürmek için ihtiyacınız olan gerekli teminat ya da maddelerden vazgeçmeyin. Karşınıza çıkabilecek riskleri iyi değerlendirin ve ona göre doğru maddeleri özenle, fiyatı düşünmeden seçin. Kasko poliçesindeki ek ve özel şartları titiz bir şekilde okuyun. Sizin yaşayabileceğiniz sorunlara en uygun teminatlarını seçerek hem gerçek anlamda işinize yarayan bir kasko sigortasına sahip olacak hem de boşuna fazladan prim ödememiş olacaksınız. Bu yüzden kaskodaki maddelerin ihtiyacınıza uygun olup olmadığını titizlikle kontrol edin.Sigorta şirketinize sigorta konusu ve beklentilerinizle ilgili eksiksiz bilgi verin. Bu sayede şirket tam olarak ihtiyacınıza uygun, doğru teklifleri size sunacaktır. Kasko şirketlerine ait yeni paketleri araştırın ve iyi inceleyin böylece tahmin ettiğinizden çok daha az fiyata kasko sahibi olabilirsiniz.

Hasarsızlık indirimi hasarsız geçen her yılın katlanarak ödüllendirildiği bir sistem. İyi sürücülerin hasarsız geçirdiği yılı ödüllendiren pek çok uygulama söz konusu ve araç sigortanızdan da bu şekilde ödüllendirilebilirsiniz.

Kasko ürünlerini değerlendirirken yaşadığınız şehir, bulunduğunuz konum ve şartları da göz önüne alarak seçim yapın. Mesela çok sık trafiğe çıkmıyorsanız veya trafiğin yoğun yaşandığı bir şehirde yaşamıyorsanız buna uygun bir paketi seçebilir ve daha uygun bir fiyata kasko sahibi olabilirsiniz.

Yukarıda sıralanan kasko fiyatlarını düşürmeye yönelik öneriler içeren maddelere dikkat ederek tahmin ettiğinizden de uygun fiyata aracınızı kaskolatabilir ve kendinizce uygun riskler doğrultusunda ek maddelerle can ve malınızı güvence altına alabilirsiniz. Karşılaştığınız ufak sorunların hepsini kaskonuza karşılatmadan, bir kısmını cebinizden ödeyerek hasarsızlık indiriminizi kaybetmemek amaçlı dikkatli olabilirsiniz.