HIZLI TEKLİF AL
3 saniyenizi ayırın, ihtiyacınız olan sigorta ürününü seçin, bilgilerinizi doldurun, anında %45 e varan fiyat avantajından faydalanın
  • Adınız Soyadınız
  • Telefon Numaranız
  • E-posta Adresiniz
VADEMİ HATIRLAT
3 saniyenizi ayırın, araç bilgilerinizi girin ve ücretsiz hediyelerimizden birine sahip olun. Poliçenizin bitmesine yakın sizi arayalım %45 e varan fiyat avantajından ayrıca faydalanmaya hak kazanın.
  • Adınız Soyadınız
  • Telefon Numaranız
  • E-posta Adresiniz
  • Plakanız
  • Tc Kimlik Numaranız
  • Meslek
Slide background
Slide background

KASKO FİYATLARINI YÜKSELTEN 5 SEBEP

Bir diğer sebep yaşanılan şehirdir. Suç oranı yüksek olan bir şehirde yaşıyorsanız ister istemez kasko fiyatları da yükseliyor. Çünkü kazaya ya da hırsızlığa maruz kalma oranı da artıyor. Örneğin Edirne'de yaşayan biriyle İstanbul da yaşayan biri aynı araç için aynı kasko ücretini ödemezler, ödeyemezler. Bu adil olmaz. İstanbul da suç oranı Edirne deki suç oranından daha fazla olduğu için İstanbul da yaşayan birinin hırsızlığa maruz kalma oranı fazladır. Ayrıca İstanbul'daki araba sayısı Edirne deki araba sayısından faza olduğu için kaza yapma olasılığı da fazladır. Bu yüzden yaşanılan şehrin kasko fiyatlarının belirlenmesinde etkisi büyüktür.
                                                                                              
Aracın marka ve modeli de kasko fiyatını etkiler. Bunun yanında otomobilin yeni ya da eski olması gibi unsurlar kasko fiyatını doğrudan etkiler. Aracınızın modeli eskiyse sık hasar yapma ihtimali artacağından ve daha çok masraf çıkaracağından kasko primi artacaktır. Ya da aracınız performansı yüksek araçlar veya spor araçlar gibi pahalı parçalara sahip bir araçsa kasko fiyatı yüksek olacaktır.  Kasko fiyatını etkileyen bir diğer unsur ise sizin mesleğinizdir. İlk duyduğunuzda meslek ile kasko fiyatı arasında doğrudan bir bağlantı kuramamış olabilirsiniz. Ama mesleği itibariyle çok fazla araç kullanan bir kişi çok fazla yola çıktığı için ve kaza riski daha fazla olabileceğinden kasko bedeli de buna bağlı olarak artacaktır.
Bu sebeplere bakıldığında farklı olarak belki de tek müdahale edebileceğimiz madde hasarsızlık indirimidir. Eğer az hasarlı, sık sık ve birden fazla kaza yaptıysanız ve her defasında kaskodan yararlandıysanız muhtemelen ödeyeceğiniz kasko ücreti de daha fazla olacaktır. Çünkü kaza yapma olasılığınız önceki kazalarınıza dayanarak yüksek olacağından bu da kasko fiyatınızı belirlenmesinde doğrudan etkilidir.  Aynı şey kaza yapmayan ya da yok denecek kadar az kazalar yapan kişiler için de geçerlidir. Onlarında kaza yapma olasılığı az olarak görüldüğünden bu da kasko fiyatlarını doğrudan etkileyecektir. Bu gibi pek fazla bilinmeyip dikkate alınmayan hususlara kasko yaptırmadan önce öğrenip bilgilenmek yararınıza olacaktır.