HIZLI TEKLİF AL
3 saniyenizi ayırın, ihtiyacınız olan sigorta ürününü seçin, bilgilerinizi doldurun, anında %45 e varan fiyat avantajından faydalanın
  • Adınız Soyadınız
  • Telefon Numaranız
  • E-posta Adresiniz
VADEMİ HATIRLAT
3 saniyenizi ayırın, araç bilgilerinizi girin ve ücretsiz hediyelerimizden birine sahip olun. Poliçenizin bitmesine yakın sizi arayalım %45 e varan fiyat avantajından ayrıca faydalanmaya hak kazanın.
  • Adınız Soyadınız
  • Telefon Numaranız
  • E-posta Adresiniz
  • Plakanız
  • Tc Kimlik Numaranız
  • Meslek
Slide background
Slide background

KASKO HESAPLAMA YAPMAK İÇİN 3 ÖNEMLİ NEDEN

Kasko sigortası ödemenin yapıldığı günden itibaren Türkiye sınırları içinde Türkiye saatiyle 12.00´den itibaren 1 yıl sonra bitim günü yine aynı saat 12.00´da sona erer.  Kasko hesaplama ülkenin ekonomik koşullarına, politik durumuna, ikinci el araç fiyatlarına ve ekonomisi gibi pek çok kriter baz alınarak yapılır. Kasko şirketleri tarafından yapılan kasko hesaplama rakamları her kasko şirketinde farklı olabilir. Ve hesaplama sonucu her yıl yeniden belirlenen kasko bedellerindeki belirtilen rakamlar araçların model ve markasına, aracın bulunduğu şehre ve şehrin trafik yoğunluğuna, güvence altına alınmış tüm risklere göre yani özetle seçilen kasko paketine ya da kasko şirketine göre değiştiği için farklı fiyatlarla karşılaşabilirsiniz. 
 

Kendini garanti altına almak isteyen araç sahibi her birey bir araç kaskosu yapmalı ve buna uygun olarak en uygun riskleri seçerek araç kasko hesabı yapmalıdır.  Araç sahibinin isteğine bağlı olarak değiştirilebilen kasko süresi genel olarak 1 yıldır ve araç kasko sigortasında olan maddelerdeki risklere karşı aracınızı 1 yıl güvenceye alır. Ayrıca poliçede aksi belirtilmediği sürece yalnızca Türkiye sınırları içerisinde geçerlidir. Kasko sigortası ödemenin yapıldığı günden itibaren Türkiye sınırları içinde Türkiye saatiyle 12.00'den itibaren 1 yıl sonra bitim günü yine aynı saat 12.00'da sona erer.  Kasko hesaplama ülkenin ekonomik koşullarına, politik durumuna, ikinci el araç fiyatlarına ve ekonomisi gibi pek çok kriter baz alınarak yapılır. Kasko şirketleri tarafından yapılan kasko hesaplama rakamları her kasko şirketinde farklı olabilir. Ve hesaplama sonucu her yıl yeniden belirlenen kasko bedellerindeki belirtilen rakamlar araçların model ve markasına, aracın bulunduğu şehre ve şehrin trafik yoğunluğuna, güvence altına alınmış tüm risklere göre yani özetle seçilen kasko paketine ya da kasko şirketine göre değiştiği için farklı fiyatlarla karşılaşabilirsiniz. 
 

Kasko sahibi olmaya karar verdiyseniz, birden fazla kasko şirketiyle görüşmeli hepsinden ayrı ayrı teklif almalı ve beklediğiniz hizmeti doğru bir şekilde şirkete yansıtmalısınız. Bu istekleriniz doğrultusunda yapılan kasko hesaplaması ile ihtiyaçlarınıza uygun maddelerden oluşan ve bütçenizi yormayacak en uygun kaskoyu seçebilirsiniz.  Bu hesaplama sizin sigorta limit ve talimatlara kolayca ulaşmanızı ve karşılaştırma yapabilmenizi sağlar. Aracınıza kasko alırken ne aradığınızı bilmek ve ekstra masraflarla karşılaşmamak adına biraz araştırma yapmanız ve bunu sigorta şirketiyle konuşmanız sizin yararınıza olacaktır. Kasko hesaplaması yapmak için 3 önemli neden diye sıralayacak olursak: 
 

 • Pek çok şirketin ürün özelliklerini görür ve incelersiniz.

 • Şirketlerin teklifleri arasından limit, teminat ve fiyat karşılaştırması yaparak ihtiyacınıza ve bütçenize en uygun olanı seçersiniz.

 • Kasko hesaplama formunu doldurur sigorta şirketlerinin size uygun olan teklifini seçersiniz.

Kasko bedeli hesaplanırken hangi adımlarla ilerlediğiniz nasıl yaptığınız çok kritiktir. Yanlış veya eksik bilgi ile yanlış hesaplama yapılır ve eksik teminatlı bir kasko sahibi olursunuz. Araç sahipleri araç kasko şirketlerinin kasko hesaplama ile belirlenen rakamları online olarak web sayfası üzerinden alabilecekleri gibi şirkete gidip birebirde öğrenebilme imkanları vardır. Kendileri için hesaplanan en uygun paketi seçtikten sonra araç kasko poliçelerini imzalayabilirler. Kasko poliçesinde yazılı maddelerden herhangi biri, birden fazlası veya hepsinin gerçekleşmesi durumunda kasko şirketi araç sahibine hasarın tutarını ödemek zorundadır.  Bu belirtilen 1 yıllık süre zarfı dolduğunda araç sahibi kendi isteği doğrultusunda araç sigortasını yenileyip aracını risklere karşı güvence altına alabilir. Ayrıca sigorta şirketleri kendi politikaları doğrultusunda da indirimler sunabilir, bu nedenle şirketlerin politikaları hakkında bilgi edinmeyi unutmayın.