HIZLI TEKLİF AL
3 saniyenizi ayırın, ihtiyacınız olan sigorta ürününü seçin, bilgilerinizi doldurun, anında %45 e varan fiyat avantajından faydalanın
  • Adınız Soyadınız
  • Telefon Numaranız
  • E-posta Adresiniz
VADEMİ HATIRLAT
3 saniyenizi ayırın, araç bilgilerinizi girin ve ücretsiz hediyelerimizden birine sahip olun. Poliçenizin bitmesine yakın sizi arayalım %45 e varan fiyat avantajından ayrıca faydalanmaya hak kazanın.
  • Adınız Soyadınız
  • Telefon Numaranız
  • E-posta Adresiniz
  • Plakanız
  • Tc Kimlik Numaranız
  • Meslek
Slide background
Slide background

KASKO NE ZAMAN İPTAL EDILEBILIR

Kasko ile trafik sigortasının birbirinden ayrı olduğunu karıştırmamak gerekiyor. Trafik sigortası yapılması zorunlu ve karşı tarafı teminat altına alan bir uygulama olurken, kasko isteğe bağlı ve sizi güvence altına alan bir sistemdir. Aracın karşılaşacağı kaza, yangın, doğal afet, terör olayları gibi yıkıcı ve zarar verici durumlarda devreye giren ve hasar tazmini yapan KASKO, kişiye özel ve yıllık olarak düzenlenmektedir. 
 
Her sene yenilenmesi gereken, aracın modeline yaşına ve kullanım amacına bağlı olarak belirlenen primler doğrultusunda poliçeler hazırlanan bu uygulama, bazen bir araç satışı bazen de bir araç değişimi esnasında sonlandırılmak istenebilmektedir.
 
KASKO genel şartlarında yer alan maddelere göre isteğe bağlı olarak oluşturulan poliçeler yine istekler doğrultusunda yenilenmekte ve sonlandırılabilmektedir.Araç sahibi adına düzenlenen poliçelerin, İkinci bir şahısa devredilmesi söz konusu olmazken, kişi aracını satsa dahi, sattığı kişiye kaskosunu verme gibi bir şansı da bulunmamaktadır .Bu durumda kişinin kaskosunu iptal ettirmesi ve alıcının da dilerse araca yeni bir kasko poliçesi düzenlemesi gerekmektedir.
 
Yeni bir araç alan ve farklı araca kaskosu bulunan kişilerin de eski kaskosunu iptal ettirip, yine aynı firmadan yeni araca uygun olarak düzenlenecek bir kosko poliçesi almak istemesi durumunda da iki poliçe arasında ki farkın sigortalı tarafından tazmin edilmesini ön gören şartlar aynı zamanda aracını satıp, yeniden arac almayı düşünmeyen kişiler için de kalan primlerinin geri iadesini de sağlamaktadır.
 
Kasko sadece bir tek durumda otomatik olarak iptal edilebilmektedir o da kasko sahibinin vefat etmesi durumunda. Eğer var ise varesetçilere kalan primlerin ödemesini yapmakla mükellef olan sigorta şirketleri, dilenirse kaskonun bu kişilere yeniden devredilebilmesini sağlamakla da yükümlüdür.