HIZLI TEKLİF AL
3 saniyenizi ayırın, ihtiyacınız olan sigorta ürününü seçin, bilgilerinizi doldurun, anında %45 e varan fiyat avantajından faydalanın
  • Adınız Soyadınız
  • Telefon Numaranız
  • E-posta Adresiniz
VADEMİ HATIRLAT
3 saniyenizi ayırın, araç bilgilerinizi girin ve ücretsiz hediyelerimizden birine sahip olun. Poliçenizin bitmesine yakın sizi arayalım %45 e varan fiyat avantajından ayrıca faydalanmaya hak kazanın.
  • Adınız Soyadınız
  • Telefon Numaranız
  • E-posta Adresiniz
  • Plakanız
  • Tc Kimlik Numaranız
  • Meslek
Slide background
Slide background

KASKO POLIÇESI NELERI KAPSAR, NELERI KAPSAMAZ?

Araçları olası kazalara karşı güvence altına alıp, hasarların maliyeterini sigorta şirketine devretme olarak bildiğimiz kasko; dar, genişletilmiş, standart ve tam kasko olarak çeşitlere ayrılmaktadır. Genel olarak çalınma, kazaya karışma, yangın, çarpma, çarpışma gibi vakaların giderlerini karşılayan bu sistem, talep doğrultusunda standart dışı  zararlarıda ekstra primerle güvence altına alabilmektedir.
 
 Kasko çeşitleri arasında en uygun fiyatlı olanı dar kasko olarak bilinirken, kısıtlanmış hizmetlerin olduğunun bilinmesinde de fayda vardır. Tam kasko diğer alternatiflere oranla daha maliyetli olsada aracı bir bütün olarak ayırmadan her türlü zararlara karşı sigortalamaktadır. 
 
Kasko poliçesinin geçerliliği yanlızca türkiye sınırları içerisinde dir. Bunun dışında park yada trafik halindeyken aracınızın darbe alması, çarpışma, aracın çalınması, yanması gibi standart hasarlar kasko tarafından teminat altına alınmaktadır. Ekstradan terör olaylarında oluşabilecek hasar veya darbeler, deprem, sel gibi doğal afet zararları, hayvanların verebileceği zararlar da güvence altına alınabilecek ek teminat gerektiren uygulamalardandır. Ayrıca aracın sahip olduğu teyp, ses sistemi, navigasyon, CD çalar gibi aksesuarların çalınması yada kazada hasar görmesi durumunda da kasko poliçesinin ek teminatlar listesinde adı geçiyorsa  zarar yine kasko şirketleri tarafından karşılanmaktadır. 
 
Ek teminatların karşıladığı diğer başlıklar  ise enflasyon teminatı, hukuksal yardım, eskime payı düşmeme teminatı ile kullanım kaybı teminatlardır. Elbetteki bu güvence en kötü zamanda yanınızda olurken gelişebilecek bazı olaylar karşısında devre dışı kalabilmektedir. Bu kriterlerin en başında savaş gelmektedir. Böyle bir ortamda aracın uğrayacağı hasar poliçe dışında kalmaktadır.
 
Bunun yanı sıra araçı alkol ve uyuşturucu madde etkisi altında iken kullanım sonucu oluşabilecek kazalar, araç sahibinin ilgilenmekle yükümlü olduğu priyodik bakımların yapılmaması sonucu oluşabilecek hasarlar, taşıtın sürücü belgesine sahip olmayan şahıslarca kullanılması ve kazaya karışması, sözleşmede yer almayan vasıtalarla aracın nakil veya transfer edilmesinde oluşabilecek hasarlarda poliçenin karşılamadığı başlıklar arasında yer almaktadır. 
 
Kişi kasko yaptırıken aracının modelini, markasını, yaşını, kullanım amacını ve şehrini göz önündebulundurarak içinde bulunduğu şartlara en uygun poliçe çeşidini seçmeli ki  ödediği primlerin karşılığında en uygun hizmeti alabilsin.