HIZLI TEKLİF AL
3 saniyenizi ayırın, ihtiyacınız olan sigorta ürününü seçin, bilgilerinizi doldurun, anında %45 e varan fiyat avantajından faydalanın
  • Adınız Soyadınız
  • Telefon Numaranız
  • E-posta Adresiniz
VADEMİ HATIRLAT
3 saniyenizi ayırın, araç bilgilerinizi girin ve ücretsiz hediyelerimizden birine sahip olun. Poliçenizin bitmesine yakın sizi arayalım %45 e varan fiyat avantajından ayrıca faydalanmaya hak kazanın.
  • Adınız Soyadınız
  • Telefon Numaranız
  • E-posta Adresiniz
  • Plakanız
  • Tc Kimlik Numaranız
  • Meslek
Slide background
Slide background

KASKO SİGORTA İNDİRİMİ NASIL YAPILIR?

Bazı durumlarda kasko sigorta indiriminden yararlanılabilir. Bu durumlardan biri kasko sahibiyken yaşadığınız küçük hasarları şirkete yansıtmayıp cebinizden öderseniz yenileme döneminde %30 ve %70 arasında hasarsızlık indirimi kazanabilirsiniz ya da poliçenin ilk yılında herhangi bir hasar yaşamamış dolayısıyla sigorta şirketinden tazminat almamışsanız bir sonraki yıl poliçenizi yenilerken hasarsızlık indirim hakkından yararlanabilirsiniz. Hasarsız geçen yıl oranı arttıkça hasarsızlık indirim oranınızda artış gösterir.

Muafiyet indirimi kasko sigorta indirimlerinden biridir ve genellikle bütçesine fazla geldiği için kasko yaptırmayan araç sahiplerinin ihtiyacına cevap vermektedir. Muafiyet indirimi ile ekstra %40'a varan indirimler kazanabileceğiniz bir alternatiftir. Yaşanılan duruma göre oldukça cazip bir seçenek olan bu alternatif ile poliçeye, aracın hasar görmesi durumunda yapılacak olan ödeme miktarında kesinti yapılması şartı getiriliyor. Bu kesinti miktarı araç bedelinin  %1, %2 %3'ü tutarında olabileceği gibi poliçede belirlenen sabit bir fiyat da olabiliyor. Eğer bu sabit miktar poliçede belirlenmemişse, aracın değerinin miktarına göre kesinti miktarı değişiklik gösterir.  Kasko hasarı poliçede yapılan teminat ve limitler dahilin de karşılanmaktadır. Eğer 5 yıllık ehliyet sahibiyseniz kasko sigortanızda %15'e varan indirimlerden yararlanabilirsiniz. Eğer araç sahibi 30 yaş üstündeyse kasko sigortasında %5 oranında indirim alabilir.

Aracımızı pek çok tehlike ve risklere karşı koruyan ve trafikte güvenli bir şekilde seyir almamızı sağlayan kasko sigortası olası bir hasar durumunda imdadımıza koşacak bir yardımcıdır. Aksi sözleşmede belirtilmedikçe her yıl yenilenen kasko poliçesini yaptırırken yukarıda belirttiğimiz seçenekler sayesinde indirimlerden faydalanabiliriz. Her yıl yeni araç değeri ve sigorta bedeli üzerinden kasko poliçesi yenilenmektedir.  Ancak hasarsızlık indiriminiz araç kasko şirketinizi değiştirseniz bile sizi takip etmektedir. Eğer bir önceki kasko şirketiyle sözleşmeniz olduğu sırada bazı sorun olmayan durumlar ve şirketten şirkete değişen sıkıntılar dışında bir hasar yaşamadıysanız hasarsızlık indiriminizi bir sonraki şirkette de kullanmanız mümkün.