HIZLI TEKLİF AL
3 saniyenizi ayırın, ihtiyacınız olan sigorta ürününü seçin, bilgilerinizi doldurun, anında %45 e varan fiyat avantajından faydalanın
  • Adınız Soyadınız
  • Telefon Numaranız
  • E-posta Adresiniz
VADEMİ HATIRLAT
3 saniyenizi ayırın, araç bilgilerinizi girin ve ücretsiz hediyelerimizden birine sahip olun. Poliçenizin bitmesine yakın sizi arayalım %45 e varan fiyat avantajından ayrıca faydalanmaya hak kazanın.
  • Adınız Soyadınız
  • Telefon Numaranız
  • E-posta Adresiniz
  • Plakanız
  • Tc Kimlik Numaranız
  • Meslek
Slide background
Slide background

KASKO SİGORTASI KAPSAMININ BELİRLENMESİ

Her motorlu araç için kişilerin sigorta yaptırmasıyla pek çok durumdan koruma sağlanmaktadır. Kasko sigortası kapsamı için de sigorta primi ödendiği an sigorta tarihi başladığı bilinmektedir. Her şirketin prensibi bu şekildedir. Eğer poliçe belli taksitlendirmelere gidilecekse peşinat ödenmesiyle sigorta başladığı bilinmektedir. Yıllık yapılan kasko poliçesin de başlangıç ve bitiş tarihi bellidir. Başlangıç ve bitiş taraflar arasında aksi kararlaştırılmadıkça Türkiye sınırları için de geçerli olmaktadır.

Kişilerin motorlu araçlarına yaptırmış oldukları kasko sigortasıyla dikkat edilmesi gereken belli başlı durumlar olmaktadır. Özellikle kasko sigortasını kapsayan durumlar da en önemli durum kasko için doğru teminatların seçilmesidir. Kasko sigortasında çarpma, çarpılma, yanma ve çalınma gibi pek çok durumda ana teminatları içeren durumlar arasında gösterilmektedir.  Genellikle kişilerin bütçesini aştığı için kasko yaptırmamaları aşamasında tüketici ihtiyaçlarına cevap veren kasko sigortası kapsamı durumunda olması ve bu duruma muafiyet kasko adı verilmektedir. Böylelikle kişilerin haklarının korunması sağlanabilmektedir. Böylelikle kişilerin her durumda ortaya çıkabilecekleri pek çok durumda sigortanın ihtiyaçları karşılaması ve tazminatların ödenmesi sağlanmaktadır.

Kişilerin motorlu araçları için yaptırdıkları ya da yaptıracakları kasko sigortasında en önemli kısım teminatlardır. Özellikle kasko sigortasını kapsayan belli durumlar da kişilerin dikkat etmesi gerekmektedir. En uygun kasko fiyatlarının bulmak ve yararlanmak için çok kısa bir zaman ayırmak yeterli olacaktır. Kasko hesaplamalarının yapılarak anlaşmalı şirketlerce kişilerin online olarak firmalar ulaşmaları mümkün olmaktadır. İnternetten firmaların kasko fiyat tekliflerine kolay bir şekilde ulaşmak mümkün olmaktadır. Ayrıca fiyat ve teminat karşılaştırılması yapılarak da güzel bir indirim sağlanarak kasko sigortasının daha indirimli elde edilmesi sağlanabilmektedir.

Motorlu araçları için kişilerin yaptırmış oldukları bir tür kasko sigortası kapsamı sigortalının iradesi dışında gerçekleştirilen her durum için ödenen tazminatların ödenmesi sağlamak amacıyla yapılmaktadır. Kasko sigortasında karşı tarafta ki aracın hasarı değil sadece kaskolu aracın hasarının teminatı karşılanmasını sağlayan sigorta türüdür. Bu sigortanın amacı sigorta ettiren kişilerin uğrayacağı zararların karşılanması için geçerli olarak yaptırılan sigorta çeşididir. Bazı durumlar da kişilerin titiz ve doğru davranması gerekmekte özellikle kişiler yurt dışına gidiş geliş yapıyorlarsa kasko sigortalarına bu ibarenin belirtmesi yurtdışında gerçekleşecek durumlarda da sigortanın geçerli olması sağlanabilmektedir.