HIZLI TEKLİF AL
3 saniyenizi ayırın, ihtiyacınız olan sigorta ürününü seçin, bilgilerinizi doldurun, anında %45 e varan fiyat avantajından faydalanın
  • Adınız Soyadınız
  • Telefon Numaranız
  • E-posta Adresiniz
VADEMİ HATIRLAT
3 saniyenizi ayırın, araç bilgilerinizi girin ve ücretsiz hediyelerimizden birine sahip olun. Poliçenizin bitmesine yakın sizi arayalım %45 e varan fiyat avantajından ayrıca faydalanmaya hak kazanın.
  • Adınız Soyadınız
  • Telefon Numaranız
  • E-posta Adresiniz
  • Plakanız
  • Tc Kimlik Numaranız
  • Meslek
Slide background
Slide background

KASKO SİGORTASI YAPTIRMANIN ÖNEMİ

Ülkemiz de pek çok kişinin bir ya da daha fazla araca sahip olmaktadır. Tüm riskler göz önüne alınarak hem çevresel risklerden korumak adına zorunlu trafik sigortası ve kasko sigortası yaptırmak gerekmektedir. Trafik sigortası yasal olarak zorunlu olduğu için araçlarınıza kesinlikle yaptırılması gerekmektedir. Trafik sigortası olmadan trafiğe çıkmak yasaktır. Ama kasko kişinin isteğine bağlı olarak yapılan bir sigorta çeşidi olmaktadır. Araçların hasar durumda olabilecek pek çok faktöre karşı kişilerin haklarını korumakta ve oldukça yardımcı olmaktadır. Kasko yaptırarak ortaya çıkan her koşulun belli teminatlarla karşılanması durumu mümkün olduğunu göreceksiniz. Böylelikle pek çok koşul ortaya çıkmaktadır.

Araçları için kişilerin titizlenmesi normal bir durum olmaktadır. Araç kasko sigortasını isteğe göre yapılmaktadır. Kapsam olarak araçlara yaptırılan trafik sigortasının kapsamı dışında olan durumlar da pek çok teminat kasko kapsamını içermektedir. Araçlar da trafik sigortası kapsamında herhangi bir kaza ve hasar durumunda karşı tarafın risklerini kapsamaktadır. Hasar durumunda eğer hatalı kişi poliçe sahibi ise kazaya karışan diğer tarafın masrafları trafik sigortası kapsamı dışında karşılanmaktadır. Kasko sigortası yaptırılarak öncelikle kaza durumunda oluşacak olan araç sahiplerinin kendi risklerini güvence altına almış olmaktasınız.

Kişilerin aldığı araçlar da herhangi bir çalınma ve hasar durumunda aracın aynısını yerine koymaya ekonomik gücünüz yoksa mutlaka kasko sigortası yaptırılması gerekmektedir. Ne kadar ortaya çıkan durumlar sizin dışınız da gelişiyorsa örneğin bir kaza durumu nasıl sizin isteğinize bağlı olmamakta ise çevresel faktörlerden kaynaklı olarak aracınıza güvence altına almanız mümkün olabilmektedir. Özellikle kasko sigortasına ihtiyaç duyduğunuz durumlar için ek teminatlar ekleterek aracınızı güvence altına alarak kapsamı genişletmek mümkün olmaktadır.

Kişilerin araçlarına zorunlu bir trafik sigortası yaptırmaları gerektiği gibi diğer risklere karşı sizi koruyamayacağı için mutlaka trafik sigortasına ek olarak kasko sigortası yaptırmalısınız. Aracınızı hem çevresel risklerden hem de trafik risklerinden korumak için yaptırılmalıdır.  Özellikle aracınıza yaptıracağınız kasko sigortası yaptırarak oluşabilecek risklerin maliyetini sigorta şirketine devredersiniz. Böylece herhangi bir kaza anında bütçenizi zorlayacak durumlar karşılaşmaz masrafları kasko kapsayarak sizi büyük bir dertten kurtaracaktır. Aracınız için en fazla karşılaşılacak riskler trafik kazalarıdır. Bu sebeplerden dolayı kasko sigortası yaptırmak büyük bir önem taşımaktadır. Uğranan her türlü zarar için bir karşılık almak mümkün olacaktır.

Kasko sigortası, zorunlu olan trafik sigortasından farklı bir durumdur. Trafiğe çıkan her araç için bir mutlaka yaptırma zorunluluğu olması durumuyla tüm araç sahipleri karşılaşmaktadır. Herhangi bir oluşacak kaza da eğer kazazede araç sahibiyse trafik sigortası arabanın masraflarının karşılamaktadır. Ama haksız olduğunuz durumlar da masrafları karşılamak istemiyorsanız bu durumdan kurtulmak için kasko yaptırmak sizin en büyük kurtarıcınız olacaktır. Böylelikle kişileri oluşabilecek zor durumlardan kurtarmasına yardımcı olacaktır.