HIZLI TEKLİF AL
3 saniyenizi ayırın, ihtiyacınız olan sigorta ürününü seçin, bilgilerinizi doldurun, anında %45 e varan fiyat avantajından faydalanın
  • Adınız Soyadınız
  • Telefon Numaranız
  • E-posta Adresiniz
VADEMİ HATIRLAT
3 saniyenizi ayırın, araç bilgilerinizi girin ve ücretsiz hediyelerimizden birine sahip olun. Poliçenizin bitmesine yakın sizi arayalım %45 e varan fiyat avantajından ayrıca faydalanmaya hak kazanın.
  • Adınız Soyadınız
  • Telefon Numaranız
  • E-posta Adresiniz
  • Plakanız
  • Tc Kimlik Numaranız
  • Meslek
Slide background
Slide background

KASKO SİGORTASININ ARACINIZA FAYDALARI

Her motorlu araca sahip olan kişilerin mutlaka aracına en iyi bakımı sağlamayı ve aracını en uzun süre ve verimli bir şekilde kullanmak isterler. Ülkemizde araç sahibi olmanın ekonomik olarak kolay bir şey olmadığı bilinmektedir. Herkes araçları olması için elinden geleni yapmaları onların en doğal haklarıdır. Uzun yıllar birikim yaparak kişilerin genel de kredi de çekerek istedikleri model de araç almaları mümkündür. Araç sahibi olan kişilerin uzun yıllar kullanmak istiyorlar. Araçlarınınkasko sigortasının aracınıza faydalarının düşünürsek, bin bir emek vererek alınan motorlu araçlarının irade dışında bir hasarla karşı karşıya kalması sonucunda direk devreye girmektedir. Kişilerin araçlarının çalınması, hasar görmesi ya da diğer durumlarla kötü durumlarla karşılaşılması kişilerin korkulu rüyasıdır. Bu yüzden kasko sigortası kişilerin korkunç durumlarının bir nebzede olsa durumu kurtarma çabasına girmektedir.

Kişilerin krediler, vergiler, zorunlu trafik sigortası ve daha fazla masrafla kişiler kasko sigortasını yaptırmayı ihmal etmektedir. Oysa kaskonun önemi bir araçlarının bir hasara uğraması sonucu oluşan durumun ekonomik maliyeti sonucu kişiler kasko yaptırmadıklarına büyük bir pişmanlık duymaları görünen bir durumdur. Kasko sigortasının aracınıza faydalarını düşündüğümüz de, özellikle trafik sigortasıyla kasko sigortası birbirine karıştırılmaktadır. Trafik sigortası kaza anında kişilerin zararlarını değil üçüncü kişilerin zararlarını karşılamakla yükümlüdür. Ama kasko sigortası tamamen kişilerin hasarlarının oluşması anın da kişilerin hasarlanın karşılanması ve tazminat ödenmesi sağlanan bir durumudur. Bu yüzden kasko sigortası bir lüks değildir. Her araç sahibinin yaptırması gerekli olan bir sigorta çeşididir.

Kasko sigortasının aracınıza faydası, geleceği yönelik oluşabilecek olumsuz durumlar için alınan bir önlem niteliği taşımaktadır. Yani ilerde oluşacak bir risk durumunda hasarlara karşı kişilerden teminat alınır. Kasko sigortası teminatı altına alabileceği risklere baktığımızda pek çok durumla karşı karşıya gelmemiz mümkün olmaktadır. Özellikle kişilerin kasko sigortası poliçesine dâhil ettirdikleri daha küçük teminatlarla araçların sürekli korunmasına yönelik önlemlerin alınması kasko sigortasının aracınıza faydaları arasında gösterilmektedir. Mini hasarların kasko sigortasını bozmadan hasarların giderilmesini sağlanmaktadır.

Kişilerin mini hasarlarla karşılaştıkları durumlar olabilmektedir. Mini hasar altında sayabileceğimiz; boyasız ve boyalı kaporta göçük düzeltme, tampon sıyrıkları, anahtar çizikleri, kapı vurukları, döşeme de oluşan tamiratlar özellikle deri, halı, kumaş, plastik gibi yırtık ve çiziklerin düzeltilmesi, sigorta şirketlerine göre değişkenlik gösteren çaplarda oluşan lekeleri giderilmesi gibi durumlar mini hasar olarak algılanmakta ve kasko bozulmadan tamiratlar giderilmektedir. Kasko sigortasının aracınıza faydaları arasında mini hasar sigortasını saymak mümkündür. Daha pek çok durumda söz konusu sigortanın kişilerin hayatlarında güzel bir iz bırakması ve zor durumdan kurtarması şaşılmaması gereken bir durumdur.  Her kişinin daha büyük sorunları çözmede de yaptırdıkları sigortadan yararlanarak çözüm sürecine girdikleri görülmektedir. Bu yüzden kişiler kasko sigortasını yaptırmakta ihmal durumu söz konusu edilmemelidir.