HIZLI TEKLİF AL
3 saniyenizi ayırın, ihtiyacınız olan sigorta ürününü seçin, bilgilerinizi doldurun, anında %45 e varan fiyat avantajından faydalanın
  • Adınız Soyadınız
  • Telefon Numaranız
  • E-posta Adresiniz
VADEMİ HATIRLAT
3 saniyenizi ayırın, araç bilgilerinizi girin ve ücretsiz hediyelerimizden birine sahip olun. Poliçenizin bitmesine yakın sizi arayalım %45 e varan fiyat avantajından ayrıca faydalanmaya hak kazanın.
  • Adınız Soyadınız
  • Telefon Numaranız
  • E-posta Adresiniz
  • Plakanız
  • Tc Kimlik Numaranız
  • Meslek
Slide background
Slide background

KASKO SİGORTASININ DAHA UCUZA ALINMASI İÇİN GEÇERLİ İNDİRİMLER

Araç sahibi olan kişilerin araçlarına kasko yaptırmaları hem kendileri için hem de çevreleri için fazlaca önem taşımaktadır. Özellikle motorlu aracı olan kişilerin araç için yapacağı en iyi alışverişlerden biri olan kasko, doğru ve iyi bir hizmet alabileceği bir firmadan yaptırmaları gerekmektedir. Ülkemiz de oluşan fazlaca kasko sigortacılığı yapan firma bulunmaktadır. Onlarca firma arasından kasko sigortasını daha ucuza alabileceğiniz firmalar bulmak mümkündür. Çünkü firmalar arasında bulunan rekabetten dolayı arada fiyat farkları olması çok görülen bir durumdur.

Kişilerin motorlu araçlarına yaptırmış oldukları kasko da fazlaca konuya dikkat edilmeli ama en çok dikkat edilmesi gerekilen konu teminatlardır. Bazen hiç kullanılmayan fark edilmeyen ama poliçe de bulunana teminatlar için fazladan para ödenmektedir. Oluşan pek çok riskler karşısında yeterince durumun korunamaması gibi durumlarla da karşılaşmamak için doğru teminatların seçilmesi gerekmektedir. Böylelikle kasko sigortasını daha ucuza alabilmek mümkün olacaktır. Bu konuya verdiğiniz önemle yaptırdığınız kasko sigortasını daha uygun ve daha ucuza yaptırmanızı sağlayacaktır.

Kişilerin araçlarına yaptırmış oldukları kasko poliçesinde araca, aracın kullanım amacına sürücüye ve en çokta seçilmiş olunan teminat miktarlarına göre farklı fiyat aralıkları belirlenebilmektedir. Kasko sigortasını daha ucuza alabileceğiniz bazı indirim durumları bulunmaktadır. Bu indirimi sağlamak için hasarsızlık indirimi, ehliyet indirimi, alarm indirimi, sürücü belirleme indirimi, bayan sürücü indirimi, yaş indirimi, muafiyet indirimi gibi pek çok durumdan kaynaklı olarak indirim alabilmek mümkündür.

Kişilerin kasko yaptırırken kaskoya başvurmanızı gerektirecek bir hasarınız olmamış ise, poliçelerinizin yenilenmesi sırasında, yeni oluşturulacak yıl içindeki poliçenize %60 oranında indirimi sağlanarak kasko sigortanızı daha ucuza alabilmeniz mümkün olmaktadır. Bu indirim hasarsızlık indirimi olarak tanımlanmaktadır. Özellikle aracınızda oluşan küçük hasarlar sonucunda hasarsızlık indirimini kaybetmemiş olmaktasınız. Ayrıca sigorta yaptıracak kişilerin ehliyeti en az 5 yılın üzerinde ise sigorta şirketleri belli oranlar da indirim uygulayabiliyor. Özellikle araçlara takılan ve çalışır durumda olan alarmlar bulunuyorsa bu durumda poliçeye belli bir indirim uygulanabilmektedir.

Kasko sigortası poliçelerin de belli başlı indirimler uygulandığını bilmekteyiz. Özellikle şirket araçları dışında, sadece gerçek kişilere uygulanan özel bir indirim sağlanmaktadır. Eğer aracı sadece poliçede geçen ismi bulunan kişi tarafından kullanılacaksa sigorta şirketleri tarafından kişilere kasko sigortanızı daha ucuza alabilmeniz sağlanarak %10 indirim gerçekleştirilir. Ancak bu indirim aracı farklı kişilerin kullanıp hasara sebep olması durumun da poliçe de uygulanan indirimden faydalanmak mümkün olmayacaktır. Ayrıca özellikle bayanlar da adı soyadının belirtilmesi şartıyla poliçeye belli oranda indirim sağlanabilmektedir. Araç sürücüsünün doğum yılına göre yaş indirimi uygulanabilmesi de mümkün olmaktadır. Ancak indirim seçilecek olan sigorta şirketine göre farklılıklar göstermektedir. Bazen sigorta şirketleri araçların rengine göre de indirimler uygulayabilmektedir. Özellikle beyaz, bej ve gümüş rengi araçlar da uygulanan bu indirim kişilerin yararlanmasını sağlamaktadır.