HIZLI TEKLİF AL
3 saniyenizi ayırın, ihtiyacınız olan sigorta ürününü seçin, bilgilerinizi doldurun, anında %45 e varan fiyat avantajından faydalanın
  • Adınız Soyadınız
  • Telefon Numaranız
  • E-posta Adresiniz
VADEMİ HATIRLAT
3 saniyenizi ayırın, araç bilgilerinizi girin ve ücretsiz hediyelerimizden birine sahip olun. Poliçenizin bitmesine yakın sizi arayalım %45 e varan fiyat avantajından ayrıca faydalanmaya hak kazanın.
  • Adınız Soyadınız
  • Telefon Numaranız
  • E-posta Adresiniz
  • Plakanız
  • Tc Kimlik Numaranız
  • Meslek
Slide background
Slide background

KASKO YAPTIRIRKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİ

Kesinlikle kasko sigortası yaptıracak olan araç sahipleri kasko seçerken kaskonun fiyatına değil, kasko içerisindeki teminatlara önem vermeleri gerekmektedir. Çünkü kaskoda tercih etmiş oldukları düşük fiyattan kar ettiklerini sanan araç sahipleri araçlarında oluşan hasarlar karşısında sigorta şirketlerinin yaptığı ödemelerde araç sahiplerine kötü sürpriz olacak ve aslında ne kadar zarar ettiklerini de böylelikle anlamış olacaklardır. Teminatlarını ihtiyaçları doğrultusunda belirleyen araç sahipleri hangi kasko ürününün hangi teminatları kapsadığını bilerek doğru seçim yapmalıdırlar. Dar kasko teminatları, kasko teminatları, genişletilmiş kasko teminatları,  tam kasko teminatlarının içeriğini öğrenerek tercihlerini yapmalıdırlar. Tercih etmiş oldukları kasko ürünlerinin içeriğini bilmeleri araç sahiplerinin fazladan prim ödemelerini engellediği gibi, çarpma, çarpışma, terör, deprem, sel gibi birçok olaylarda meydana gelebilecek hasarlar karşısında mağdur olmayacaklardır ve kötü sürprizlerle de böylelikle karşılaşmayacaklardır. Kasko yaptırırken nelere dikkat edilmesi gerektiği hususunda vermiş olduğumuz önerilere uyulması ile araç sahipleri istedikleri ölçülerde araçlarını sigortalatacaklardır.

Araç sahipleri için dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli özellikte hasar anında sigorta şirketinin en hızlı ödemeyi yapan, hasar hizmet yelpazesi geniş olan ve işinde profesyonel çalışanlara sahip olan doğru şirketin seçilmesidir. Yaptırılmak istenen araç kaskosu içerisinde başlıca yer alması gereken hususlar arasında;  anahtar çalınması teminatının olması, aracın gerçek değeri,  araçta orijinalinin dışında bir özellik bulunuyorsa bunun poliçeye mutlaka dâhil edilmesi,  meslek indirimlerinden yararlanabilmek adına poliçenin üzerinde mesleğin belirtilmesi,  mini onarım hizmetinin olması, çarpma, çarpışma, yanma, çalınma, terör gibi önemli teminatları mutlaka içermesi gerekmektedir.Ayrıca şirketin özellikle çekici hizmetlerini iyi veren ve manevi tazminat limiti en yüksek olan firmalardan olması kasko yaptırırken nelere dikkat edilmesi gerektiği hususunda araç sahiplerine yardımcı olarak alacakları hizmetin verimli olması adına ve kendilerinin hiçbir şekilde mağdur olmamaları için önem taşımaktadır. Ne satın aldığını bilerek yani kaskonun içeriğini bilerek sigortalı olmak araç sahibinin en doğal hakkıdır.