HIZLI TEKLİF AL
3 saniyenizi ayırın, ihtiyacınız olan sigorta ürününü seçin, bilgilerinizi doldurun, anında %45 e varan fiyat avantajından faydalanın
  • Adınız Soyadınız
  • Telefon Numaranız
  • E-posta Adresiniz
VADEMİ HATIRLAT
3 saniyenizi ayırın, araç bilgilerinizi girin ve ücretsiz hediyelerimizden birine sahip olun. Poliçenizin bitmesine yakın sizi arayalım %45 e varan fiyat avantajından ayrıca faydalanmaya hak kazanın.
  • Adınız Soyadınız
  • Telefon Numaranız
  • E-posta Adresiniz
  • Plakanız
  • Tc Kimlik Numaranız
  • Meslek
Slide background
Slide background

KASKO YOL YARDIM TEMİNATI HANGİ DURUMLAR DA KULLANILIR

Piyasa da pek çok sigorta şirketi bulunmaktadır. Mümkün olmayan durumlar da sürücülerin işlerinin kolaylaştırmak amacıyla karşılaşılan zor durumlar da kasko yol yardım teminatı paketleri sunmaktadır. Bu paketler kasko sigortası yapan şirketlerin kendi koşullarında oluşturduğu politikalardan kaynaklı farklılıklar görülmektedir. Özellikle kasko poliçeleri kapsamında firmalara göre değişmeler gözlenmektedir. Bazı yol yardım teminatları sadece ikamet bölgesinde geçerli kabul edilirken bazıları ise ikamet dışında bile yardım yapma güvencesi sağlamaktadır.        

Kişilerin belirlenmiş olan kasko sigorta poliçelerin de sadece ikamet sınırlarında gerçekleştirilen kasko yol yardım teminatı, aracın bulunduğu konumdan alınıp anlaşmalı olan araç servislerine götürülmesi gerektiği durumda bu teminat devreye girmektedir. Sadece aracın servise götürülmesi gerektiği durumlar da kullanılır. Oluşan bir kaza anın da maalesef ki devreye girmemektedir. Özellikle aracın anahtarının çalınması, kaybedilmesi gibi nedenlerle araca girilemeyen durumlar da kapı kilidinin açılması için yol yardım teminatı devreye girmektedir. Ayrıca hizmet karşılığı yol ve işçilik ücreti de karşılaşılır.

Lastik patlaması uzun ve kısa pek çok yolculuklar başımıza gelebilecek bir durum olmaktadır. Kasko yol yardım teminatı, bu gibi durumlara karşı güvence vermektedir. Ayrıca bu hizmette sadece işçilik giderlerinin içermektedir. Oluşan durumda karşılaşılan diğer bir durum da lastiğin değişimi için oluşan giderlerin, sigortalı tarafından karşılanması söz konusudur. Özellikle araçların yakıtlarının bitmesi halin de aracın en yakın akaryakıt istasyonuna götürülmesi bu hizmetin içerisindedir. Ayrıca bu teminat seçeneği konaklama ve seyahat hizmetlerini de karşılamaktadır. Ayrıca gerekli durumlar da kişilere araç temini sağlama hizmeti de verdikleri görülmektedir.

Kişilerin sahip oldukları araçların ikametgâh adresi dışında kasko yol yardım teminatı verildiği teminat durumları da var olmaktadır. Özellikle araçlar çalındıysa y da hasar gördüyse buna karşılık pek çok hizmet verilebilmektedir. Araç gün için de onarılamayacak durumda ise kişinin otel giderleri karşılanmaktadır. Özellikle araç onarım süresi belirlenen süreyi aşıyorsa, dönüş ya da gidilecek olan yerlere varış masraflarını karşılamak firmaların sağladığı hizmetler arasındandır. Yola devam etmek isteyen kişilere ise verilen hizmet araç kiralanma hizmetidir. Sigorta şirketleri belirli bir zaman sınırı koyduğu da görülebilmektedir.