HIZLI TEKLİF AL
3 saniyenizi ayırın, ihtiyacınız olan sigorta ürününü seçin, bilgilerinizi doldurun, anında %45 e varan fiyat avantajından faydalanın
  • Adınız Soyadınız
  • Telefon Numaranız
  • E-posta Adresiniz
VADEMİ HATIRLAT
3 saniyenizi ayırın, araç bilgilerinizi girin ve ücretsiz hediyelerimizden birine sahip olun. Poliçenizin bitmesine yakın sizi arayalım %45 e varan fiyat avantajından ayrıca faydalanmaya hak kazanın.
  • Adınız Soyadınız
  • Telefon Numaranız
  • E-posta Adresiniz
  • Plakanız
  • Tc Kimlik Numaranız
  • Meslek
Slide background
Slide background

KASKO’DA TOPLU HASAR UYGULAMASI NEDIR?

Kasko poliçesi genel şartları hükümlerince, araç sahipleri kazaya karıştığı yada mağduriyete uğradığı an itibariyle sigorta şirketi ile iletişime geçmekle, hasar tespiti yaptırmakla yükümlüdür. Bu şartlara göre 5 gün içerisinde hasar tespiti yaptırmayan veya dosya açtırmayan kimse, kaskonun zarar tazmin uygulamalarından faydalanamamaktadır. ‘Bu hasar küçük daha sonra başka sorunlar olursa ozaman aradan çıkarırım’ gibi bir kavram söz konusu olmamakla birlikte, araç sahibi tutanakta yer almayan hiçbir hasar için, hiçbir şekilde hak ve tazmin iddia edememektedir.
 
İşte Toplu hasar uygulaması kavramı bu aşamada karşımıza çıkmaktadır. Kazaya karışmış bir araçta pek çok hasar tespiti vardır. Fakat bunların bir kaçının hasar bildirimi yapılmadığının tespit edilmesi ve onarımının reddedilmesi ile ortaya çıkan bu problem elbette ki sigortalının mağduriyeti ile sonuçlanmaktadır. Şartlara uymadığı ve aracındaki zararı 5 gün içerisinde sigorta şirketine bildirmediği için hasar tazmin hakkını kaybeden araç sahibi, sadece tutanakta belirtilen hasarların onarımın da hak iddia  edebilmektedir.  
 
Vaktinde hasar bildirimi yapılmayıp ertelenen onarımlar daha  sonra iki kat bir maliyetle karşımıza çıkabilmekte, ekstradan bir gider olarak bize geri dönebilmektedir.Kısacası Kaskolu araç sahipleri  şunu unutmamalıdır ki! Toplu Hasar uygulaması diye bir kavram yoktur. Aracın bir sorunla karşılaşması durumunda en kısa zamanda sigorta şirketi haberdar edilmeli ve onarım hizmetlerinin vakit kaybetmeden başlatılması gerektiği bilinmelidir. Aksi taktirde araç kaskolu olsa dahi hasar tespiti yapılmadığı için araç onarımı reddedilebilir ve masarafları kendiniz karşılamak zorunda kalabilirsiniz.