HIZLI TEKLİF AL
3 saniyenizi ayırın, ihtiyacınız olan sigorta ürününü seçin, bilgilerinizi doldurun, anında %45 e varan fiyat avantajından faydalanın
  • Adınız Soyadınız
  • Telefon Numaranız
  • E-posta Adresiniz
VADEMİ HATIRLAT
3 saniyenizi ayırın, araç bilgilerinizi girin ve ücretsiz hediyelerimizden birine sahip olun. Poliçenizin bitmesine yakın sizi arayalım %45 e varan fiyat avantajından ayrıca faydalanmaya hak kazanın.
  • Adınız Soyadınız
  • Telefon Numaranız
  • E-posta Adresiniz
  • Plakanız
  • Tc Kimlik Numaranız
  • Meslek
Slide background
Slide background

MUAFİYETLİ KASKO NEDİR

Kasko; aracınızın karşılaşabileceği her türlü hasar, kaza ve zararları teminat altına alan ve sadecearaçla ilgili giderleri kapsayan bir poliçe türüdür. Genişletilmiş(full) kasko ile dar kasko olarak çeşitlere ayrılan ve bu alternatiflere göre ödeme poliçeleri hazırlanan kaskoda, böylelikle her bütçeye hitap edecek ve sadece ihtiyaçlara uyum sağlayacak poliçe türlerinin oluşturulması sağlanmıştır. 
 
Uzun zamandır var olan fakat çok sık duymaya alışık olmadığımız Muafiyetli Kasko sistemi de, kasko yaptırmak isteyen fakat kısıtlı bütçeye sahip olan insanların başvurduğu bir poliçe türüdür.  Poliçelerin daha cüzi miktarda ödeme planı ile hazırlanabilmesi ve kasko hizmetlerinin büyük bir bölümünden faydalanılabilmesi açısından oldukça avantajlı olan bu sistem, kullanıcılarına hem kaliteli, hem ekonomik hem de kullanımı esnek bir hizmet profili sunmaktadır.
 
Muafiyetli kasko, sigorta şirketi ile sigortalının, hasar karşısında birlikte hareket etmesiyle ve zararları birlikte tazmin etmesiyle yürütülen bir uygulamadır. Yani aracın uğrayacağı kaza, çalıntı ve pert olması sonucu oluşacak giderlerin bir kısmını şirket öderken, bir kısmını da sigortalı olan kişinin ödemesi demektir. Örneğin
10.000 liralık kasko değerine sahip aracınızı %1 muafiyetle kasko yaptırdınız. Sigorta şirketi 10.000x%1 lik kısımdan düşülen miktarın geri kalanını yani 100 lira ve üstünü teminat altına alırken, sizde geri kalan kısmın ödenmesinden mesul oluyorsunuz.  
 
%1, %2 ve %3 muafiyet şeklinde sigortalanıp, vaka sonucunda giderlerin bu yüzde üzerinden hesaplanıp ödendiği bu kasko çeşidin de, dilenirse sabit bir miktarda anlaşma da yapılabilip bu doğrultuda araçların muafiyet bedelleri de ortaya çıkarılabilir.
 
Muafiyetli kasko çok küçük hasarları teminat dışı bıraktığı için, eğer yoğun bir trafik içinde ve her an aracınızın kazaya karışma olasılığı yüksek bir şehirde yaşıyorsanız muafiyetli kaskoyu bir kenara bırakmanız gerekmektedir. Genellikle kaza oranı düşük yörelerde, şehirlerde, güvenlik sorunu olmayan bölgelerde ve araç bedeli düşük olan insanlar için daha cazip olan bu poliçe türü, tercih edilirken bu kriterlerin göz ardı edilmemesi gerektiği bilinse de yine de tercih sigortalılara bırakılmaktadır.