HIZLI TEKLİF AL
3 saniyenizi ayırın, ihtiyacınız olan sigorta ürününü seçin, bilgilerinizi doldurun, anında %45 e varan fiyat avantajından faydalanın
  • Adınız Soyadınız
  • Telefon Numaranız
  • E-posta Adresiniz
VADEMİ HATIRLAT
3 saniyenizi ayırın, araç bilgilerinizi girin ve ücretsiz hediyelerimizden birine sahip olun. Poliçenizin bitmesine yakın sizi arayalım %45 e varan fiyat avantajından ayrıca faydalanmaya hak kazanın.
  • Adınız Soyadınız
  • Telefon Numaranız
  • E-posta Adresiniz
  • Plakanız
  • Tc Kimlik Numaranız
  • Meslek
Slide background
Slide background

MUAFİYETLİ KASKOYU KİMLER YAPTIRABİLİR?

Muafiyetli Kasko; aracının yıllık kasko giderlerini karşılamakta, poliçenin yenilenmesinde sıkıntı yaşamakta olan insanların yaptırabileceği ya da kaza riskinin olmadığı, güvenlik sorunu yaşanmayan yerlerdeki insanların sahip olabileceği ekonomik bir kasko çeşididir. Bu poliçede oluşan kaza ya da hasarlar sigorta acentesi ile sigortalının birlikteliğinden karşılanarak, gider masrafları anlaşmaya göre%1,%2,%3 muafiyet bedeli üzerinden hesaplanarak gider paylaşımı yapılmaktadır.
 
Muafiyetli kaskoya sahip bir araç, diğer kasko çeşitleriyle aynı teminatlara sahip olmaktadır. Yangın, deprem, çalıntı, sel, yolda kalma, kaza gibi teminatların hepsini bünyesinde barındıran bu poliçeyi hazırlamadan önce mini hasarlarında bu kapsam dahilin de olup olmadığını yada olmasını istediğiniz teminatların listesini detaylı bir şekilde görüşüldükten sonra poliçenizin hazırlanmasında fayda olacaktır.
 
Bu poliçe türünün genellikle yoğun trafik akışının olmadığı, sakin, güvenli, ve kalabalık nüfusa sahip olmayan bölge ve şehirlerde daha çok tercih edildiğini görmekteyiz.. En doğrusu da bu! çünkü her an bir kazaya karışma olasılığı ya aracın çalınma korkusun olmadığı bir şehirde, Muafiyetli kaskodan faydalanmak hem akıllıca hem de daha ekonomik bir çözüm olacaktır.
 
Bu kasko çeşidinden dileyen her sigortalı faydalanabilir fakat eğer yüksek meblağlı bir araca sahipseniz ve İstanbul gibi kalabalık ve trafik sorunu olan bir şehirde yaşıyorsanız bu düşüncenizi biraz ertelemekte fayda olacaktır. Muafiyetli kasko daha çok sakin ilçelerde, köy ve kasabalarda bulunan ve değeri çok yüksek olmayan araçlara uygulanabilecek bir kasko çeşididir.
 
Bunun dışında güvenlik sıkıntısı yaşamayacağınız bir yerde oturuyor ve aracınızı da çok sık kullanmıyorsanız o zaman bu kasko çeşidini tercih edebilirsiniz. Aynı zamanda, yaptıracağınız muafiyetli kasko poliçesinde mini hasar teminatları da kapsam içindeyse bu durumda da bu kasko size daha verimli olabilir ve ödeyeceğiniz ekstradan poliçe giderlerinin de kurtulabilirsiniz.
 
Eğer sizde aracınızın kaskosunun olmasını istiyor ama poliçe primlerinden şikayet ediyorsanız, şartlar dahilindeki bir şehirde yaşıyor ve aracınızın güvenliğinden de emin oluyorsanız o zaman Muafiyetli kasko sizin yardımınıza koşacak ve sizi tüm bu karmaşık düşüncelerden kurtaracaktır.