HIZLI TEKLİF AL
3 saniyenizi ayırın, ihtiyacınız olan sigorta ürününü seçin, bilgilerinizi doldurun, anında %45 e varan fiyat avantajından faydalanın
  • Adınız Soyadınız
  • Telefon Numaranız
  • E-posta Adresiniz
VADEMİ HATIRLAT
3 saniyenizi ayırın, araç bilgilerinizi girin ve ücretsiz hediyelerimizden birine sahip olun. Poliçenizin bitmesine yakın sizi arayalım %45 e varan fiyat avantajından ayrıca faydalanmaya hak kazanın.
  • Adınız Soyadınız
  • Telefon Numaranız
  • E-posta Adresiniz
  • Plakanız
  • Tc Kimlik Numaranız
  • Meslek
Slide background
Slide background

NEDEN KASKO YAPTIRMAK GEREKİR?

Kasko sigortası ile karşılaşılabilecek zararların karşılanmasının yanı sıra, yol yardım ve çekici hizmeti gibi yardımlardan da yararlanmak mümkündür. Örnek olarak; araç seyir halindeyken çarpma, çarpılma veya arıza durumunda çekici ve yol yardım hizmeti daha yüksek rakamlarla satın alınmak zorunda kalınacaktır. Yol ve mevsim şartları böyle bir teknik yardımın anında sağlanacağı hususunda garanti vermemektedir. Kasko şirketleri tarafından sağlanan yardımlar 24 saat boyunca firma hizmeti olarak verilmektedir.

Kaza anında aracın çalışmaması veya nakil edilmesi durumunda kasko şirketinin yardımı ile araç güvenli bir alana alınarak korunmaktadır. Kötü hava şartları ya da yaralanma durumunda böyle bir yardımın gereksinimi profesyonellerce sağlanmaktadır. Aracın hasarının giderilmesi noktasında tamir halinde iken, kasko sigortası tarafından sağlanan bir araç ile mağduriyet giderilmektedir. Halledilmesi gerekli önemli bir işiniz varsa, araç olmamasının neden olacağı zarar kasko sigorta priminden belki de çok fazla olacaktır.

Aracın arıza yapması durumunda, araçtaki kişilerin nakil ve konaklama hizmetleri de kasko şirketi tarafından sağlanmaktadır. Aracın hareket etmemesi ya da acil bir durum halinde kişilerin nakli veya cenaze durumunda cenazenin nakli de kasko sayesinde sağlanmaktadır. Kasko sigortası firmalarının sağladığı hizmet içinde, özel hastane ve dispanserlerle yapılan anlaşmalar da bulunmaktadır. Normal şartlarda alınacak tıbbi müdahaleye ödenecek miktar, kasko şirketinin sağladığı anlaşma şartlarına göre daha yüksek olacaktır.

Aracın sürekli olarak kasko sigortası yenilenmesi durumunda, sağlanan hasarsızlık indirimi ile daha uygun fiyatlarda bu hizmetleri satın almak mümkün olabilmektedir. Hasarsızlık indirimi araca bağlı olarak değil, kişiye verilen bir hizmettir. Yeni bir araç alınmış olsa bile hasarsızlık indirimi devam etmektedir. Araç değişimi kasko sigortası yapan firmaya bildirilmek suretiyle kasko imkânlarından yararlanmak mümkündür.

Araç kullanımı dışında meydana gelebilecek risklerden doğal afetler de büyük bir risk grubudur. Olma olasılığı düşük olsa da, zarar şiddetinin yüksekliği nedeniyle dikkat edilme gerekmektedir. Örnek olarak kış şartlarında aracın, taşan bir dere sebebiyle su altında kalması durumunda yapılabilecek hiçbir şey bulunmamaktadır. Kasko insanların başına gelen değil, gelmesi muhtemel görülen konularda teminat vermektedirler.