HIZLI TEKLİF AL
3 saniyenizi ayırın, ihtiyacınız olan sigorta ürününü seçin, bilgilerinizi doldurun, anında %45 e varan fiyat avantajından faydalanın
  • Adınız Soyadınız
  • Telefon Numaranız
  • E-posta Adresiniz
VADEMİ HATIRLAT
3 saniyenizi ayırın, araç bilgilerinizi girin ve ücretsiz hediyelerimizden birine sahip olun. Poliçenizin bitmesine yakın sizi arayalım %45 e varan fiyat avantajından ayrıca faydalanmaya hak kazanın.
  • Adınız Soyadınız
  • Telefon Numaranız
  • E-posta Adresiniz
  • Plakanız
  • Tc Kimlik Numaranız
  • Meslek
Slide background
Slide background

UYGUN PRİMLİ KASKO ALMANIN PÜF NOKTALARI

Kişilerin yaptıracakları kasko da uygun primli kasko almanın yanında hasarsızlık indirimi, yaş indirimi, bayan sürücü ise buna karşılık bayan sürücü indirimi gibi pek çok sebepten kaynaklı olarak kasko etkilenmekte ancak bunları dışında priminkontrolünü sağlamak çok zor olmaktadır. Kişilerin beklentilerini karşılayan ihtiyaçlara cevap veren teminatların seçilmesi çok önemlidir. Kişilerin ihtiyaç duyduğu teminat yapısı, teminat tutarları ve sizin gelir düzeylerinize uygun kasko sigortası primleri seçenekleri konusunda etkili olacak unsurlardandır.

 Kişilerin kasko sigortasında seçmiş oldukları poliçeyi uygun primli kasko almanın gerekleri mümkündür. Özellikle poliçeye alınan her teminat maddesi ile sigorta primini arttırdığı görülmektedir. Araç sahiplerinin veya araçtan kaynaklanan bazı özellikler size sigorta poliçesinde bir takım indirimler yapılmasına destek olmaktadır. Örneğin; kişilerin almış oldukları araçlar da hasarsızlık indirimi kullanabilmeleri ve böylelikle alacakları poliçe de prim de % 65 oranında bir indirimle karşılaşıldığı görülmektedir.

 Kişilerin ihtiyaçlarının farkında olması ve oluşturulacak poliçe de teminatlarını ona göre seçmesi gerekmektedir. teminatların dışına çıkılmayacak kasko sigortasını uygun primli kasko almak için önemli bir adım atmış olacaksınız. Özellikle ihtiyaçlar doğrultusunda oluşturulmayan poliçeler için kişilerin fazla prim ödemesine neden olmaktadır. Poliçeleri oluştururken tüm imkanları ve alabilecekleri indirimlerin hepsini seçmek gerekir. Böylece poliçeniz için ödemeniz gereken prim oldukça düşecektir. Bu da size maddi açıdan oluşabilecek büyük bir külfetten kurtaracaktır. Bu indirimler arasında en önemlilerinden biri de muafiyet indirimi olduğu unutulmamalıdır.

Özellikle kasko sigortası alacak kişilerin poliçelerini uzman kişilerce hazırlanmasına önem vermeniz sizin açınızdan önemlidir.  Uygun primli kasko almak istiyorsanız bu ayrıntıya dikkat etmek sizin açınızdan önemli olmaktadır. Ülkemizde sigorta bilinci tam yerleşememesini bir çok sebebi bulunmaktadır. En önemlisi risk analizlerinin tam olarak yapılmaması, özellikle kişilerin sigorta alırken ilk olarak ucuz sigortaların seçilmesi poliçe şartlarına bakılmadan yapılması bunun en iyi kanıtı olarak görülmektedir. Böylelikle kişi poliçe maddelerine çok dikkat etmesi gerekmekte ve alacağı indirimlerle uygun primler ödeme seçenekleri oluşturulmasına özen göstermelidir.

Kasko ve trafik sigortasına sahip olan kişilerin, araç sigortası sahibi olan her bireyin aklına gelen farklı sebeple ve biçimler olsa da araç sigortası primleri ile ilgili tüm araştırmaları yapılması kişilerin doğru bir poliçe oluşturmasını sağlamaktadır. Böylelikle uygun primli kasko almak mümkün olmaktadır.