HIZLI TEKLİF AL
3 saniyenizi ayırın, ihtiyacınız olan sigorta ürününü seçin, bilgilerinizi doldurun, anında %45 e varan fiyat avantajından faydalanın
  • Adınız Soyadınız
  • Telefon Numaranız
  • E-posta Adresiniz
VADEMİ HATIRLAT
3 saniyenizi ayırın, araç bilgilerinizi girin ve ücretsiz hediyelerimizden birine sahip olun. Poliçenizin bitmesine yakın sizi arayalım %45 e varan fiyat avantajından ayrıca faydalanmaya hak kazanın.
  • Adınız Soyadınız
  • Telefon Numaranız
  • E-posta Adresiniz
  • Plakanız
  • Tc Kimlik Numaranız
  • Meslek
Slide background
Slide background

YENİ KASKO YASASI

Ön plana çıkan bu değişikliklerin ilk bölümünde poliçe de yer alan ürünün adı bulunmaktadır. İkinci bölümde ise sözleşme taraflarının sahip olduğu şirket bilgileri yer almaktadır. Aracın markası ve plaka bilgileri ise üçüncü kısımda bulunmaktadır. Yeni kasko yasasının ön plana çıkması ile birlikte siz değerli kullanıcılara aktarılan en büyük değişiklik ise olağan teminat hakkında genel bilgiler bölümüdür. Dördüncü bölüm yani teminat hakkında ki genel bilgiler bölümünde oluşabilecek herhangi bir hasar durumunun, hangi yöntemler dâhilinde karşılanacağı belirtilmektedir. Bununla birlikte hasar sonrasında da araç yapımında orijinal mi yoksa muadil parça mı kullanacağı da bu bölümde belirtilmektedir.

Yeni kasko yasasının sonbölümü olan beşinci bölümde ise diğer hususlar yer almaktadır. Ön plana çıkarılan yeni kasko sistemi tam kasko, geniş kasko ve dar kasko olmak üzere farklı gruplara ayrılmaktadır. Geniş kasko sistemi ana teminatlarının çoğunun karşılanmasına olanak tanımaktadır. Bu teminat sisteminin içerisinde araçta bulunan kişilere verilen zararlar, aracın yanması ve kaza durumunda ortaya çıkan zararlar kısa zaman zarfı içinde karşılanmaktadır. Ayrıca kişisel eşyaların çalınma durumu, hukuksal koruma, doğal afet sebebi ile gelen kazalar, mini hasar ve aracın yurt dışına çıkarılması dâhilinde ortaya çıkan hasarlar adına da teminat verilmektedir. Saydığımız tüm bu teminatlar bazı sigorta şirketleri tarafınca şart koşulu ile kullanıcısına sunulmaktadır.

Dilerseniz genişletilmiş kasko ek sözleşmelerinden de yararlanabilirsiniz. Dar kasko kapsamı ise teminatların bir bölümünü karşılamaktadır. Aracın çalınma durumu, aracın motorlu taşıtlara çarpması ve üçüncü kişilere gelen zararlarda anında devreye giren dar kasko platformu poliçe kapsamı dâhilinde ana teminatların karşılanmasını sağlar. Yeni kasko yasası sonrasında fiyatların düşerek kullanıcıların avantaj elde ettiği belirtilmektedir. Ekonomik planlamalar dâhilinde çalışmalarını sürdüren kasko uygulaması aracın ve şahsın güveni açısından büyük önem taşımaktadır. Kusursuz adımlar aracılığı ile en doğru sonucun elde edilmesini destekleyen kasko kapsamı sayesinde sizler de güvenliğinizin ön plana çıkmasını sağlayabilirsiniz.