HIZLI TEKLİF AL
3 saniyenizi ayırın, ihtiyacınız olan sigorta ürününü seçin, bilgilerinizi doldurun, anında %45 e varan fiyat avantajından faydalanın
  • Adınız Soyadınız
  • Telefon Numaranız
  • E-posta Adresiniz
VADEMİ HATIRLAT
3 saniyenizi ayırın, araç bilgilerinizi girin ve ücretsiz hediyelerimizden birine sahip olun. Poliçenizin bitmesine yakın sizi arayalım %45 e varan fiyat avantajından ayrıca faydalanmaya hak kazanın.
  • Adınız Soyadınız
  • Telefon Numaranız
  • E-posta Adresiniz
  • Plakanız
  • Tc Kimlik Numaranız
  • Meslek
Slide background
Slide background

YENİLENEN KASKO SİSTEMİNİN AVANTAJLARI NELERDİR?

Sigortalının daha kaliteli hizmet alması, ihtiyaçlarına uygun poliçelere sahip olması ve her koşulda iki taraf arasında mağduriyet yaşanmaması için, kasko sigortasında her geçen gün yeni güncellemeler yapılmakta, yeni maddeler yürürlüğe koyulmaktadır. Genellikle teminatlar, kapsam dışı kalan durumlar ve şartlar üzerinde yapılan bu değişiklikler, hem sigortalı hemde sigortacı menfaateri gözetilerek düzenlenmektedir.
 
En son Eş Değer Parça garantisi ile yeni bir boyut kazanan kasko uygulaması, kazandırılan bu yeni değişiklikle birlikte sigortalıya daha kaliteli ve güvenilir hizmet alma fırsatlarını sunarken, ödedikleri paranın karşılığını da fazlası ile alma imkanı da sağlamıştır. Araçlarına uygulanacak parça değişimlerinde, artık araç ile uyum sağlayacak eş değerde parça ve onarım hizmeti alabilme imkanı yakalayan sigortalı, aynı zamanda araçlarının onarımını yapacak servislerini seçime hakkını da kazanmış olmaktadır.
 
Yenilenen sistemin getirdiği diğer avantajlar da şu şekilde sıralanmaktadır.Araçların TSB nin belirlediği kasko değer listesi üzerinden değilde, şirketlerin TSB kasko değer listesi ile birlikte araç rayiç bedeli üzerinden poliçeleri hazırlayacak olmasıdır. Böylelikle, sigorta yaptırılan dönemde poliçede yazan değer ile hasar tazmini yapma dönemi sona ererek, araç rayiç bedeli üzerinden yani, aracın şu anki değerinden hasar ödemesi yapılma devri başlamış olmaktadır.
 
Aracın pert olması durumu da bu içerik kapsamı altındadır.Kasko da yapılan çeşitlendirmeler;  Dar ve Kasko olarak ana teminatlara, Genişletilmiş ve Tam Kasko olarak da ek teminat alternatiflerine ayrılan kasko çeşitleriyle her ihtiyaca ve bütçeye hitap edecek sigorta poliçelerinin oluşturulmasını sağlayan bu sistemle, artık ihtiyaçlar kapsamında poliçeler hazırlanmakta, gereksiz görülen teminatlar kapsam dışı bırakılarak, daha ekonomik kasko poliçesi oluşturma olanağı sağlanmaktadır.
 
Buna ilaveten sigorta kapsamında olmayan durumların, sigortalı isterse ek teminatlar başlığı altında poliçeye ilave ettirebileceği durumlarında, kasko kapsamı içerisine alınabileceği imkanı da bu yeni sistemle yürürlüğe  koyulmuştur.Hasarsızlık indiriminin mini onarımlarla(çizik, boya,döşeme yırtılması, lekelenmesi gibi,)bozulmaması ve uygulanan onarım ve parça değişimlerinin 2 yıl garanti kapsamında olması da yenilenen kasko sisteminin kazandırdığı avantajlar arasında yer almaktadır.