HIZLI TEKLİF AL
3 saniyenizi ayırın, ihtiyacınız olan sigorta ürününü seçin, bilgilerinizi doldurun, anında %45 e varan fiyat avantajından faydalanın
  • Adınız Soyadınız
  • Telefon Numaranız
  • E-posta Adresiniz
VADEMİ HATIRLAT
3 saniyenizi ayırın, araç bilgilerinizi girin ve ücretsiz hediyelerimizden birine sahip olun. Poliçenizin bitmesine yakın sizi arayalım %45 e varan fiyat avantajından ayrıca faydalanmaya hak kazanın.
  • Adınız Soyadınız
  • Telefon Numaranız
  • E-posta Adresiniz
  • Plakanız
  • Tc Kimlik Numaranız
  • Meslek
Slide background
Slide background

KAZA TESPİT TUTANAĞI NASIL VE HANGİ DURUMLARDA DOLDURULUR?

7 gün 24 saat boyunca hizmet sağlayan bu poliçe sistemi olay yerine anında eksper gönderilmesini desteklemektedir. Dilerseniz ferdi kaza sigorta poliçesi, seyahat sigorta poliçesi, yıllık hayat sigorta poliçesi ve sağlık sigorta poliçesi hizmetlerinden de yararlanabilirsiniz. Kaza sonrası tespit raporlarının tutulması sigorta işlemleri adına da büyük önem taşımaktadır. Hazırlanılan bu tutanakta kaza da bulunan her iki kişinin de görüşleri alınmaktadır. Tutanağın hazırlanması sırasında her iki taraftan da istenen belgeler 2 nüsha olacak şekilde ayrı ayrı çıkarılmaktadır. Ayrıca kazanın görüntülerinin de çekilmesi tespit raporları adına yararlı olacaktır. Kaza tespit raporlarının üst bölümüne adresi bilgileri, saat ve tarih yazılmaktadır. 7. madde de ön plana çıkarılan husus ise araçta meydana gelen zararların hangi kullanıcı tarafından yapıldığının belirlenmesidir.

8. madde de ise yeşil kart hakkında ki bilgiler aktarılmaktadır. Eğer araç yeşil karta sahip değil ise bu alan boş bırakılabilir. 9. ve 10. maddeler de ise kaza esnasında aracın darbe aldığı bölümler işaretlenmelidir. 11. madde de ise yaşanılan kaza durumu kullanıcının kendi ağzı tarafından anlatılmalıdır. Ön plana çıkarılan tutanak formu 2 nüsha halinde hazırlanmalıdır. Eğer belgesiz araç kullanıyor ve 18 yaşından küçükseniz kaza tespit tutanağı geçerliliğini yitirecektir. Yine aynı şekilde kaza sırasında hasar gören araç. kamu kurumlarına aitlik gösteriyor ise kaza tespit tutanağı işleme alınmamaktadır. Eğer kaza sonrasında araçta bulunan kimselerin eşyalarına zarar gelirse de ön plana çıkarılan bu tespit tutanağı reddedilecektir. Kaza tespit raporunun tutulması adına alkol raporu, poliçe fotokopisi, hasara ait fotoğraflar, sürücülerin sahip olduğu ehliyet ve ruhsat, ipotekli araçlar aracılığı ile bankadan alınacak resmi belgelerin olması gerekmektedir. Güven kavramını en üst safhaya çıkararak kusursuz seyahat etme imkanı tanıyan sigorta poliçeleri aracılığı ile sizler de huzur dolu günlere merhaba diyebilirsiniz. Sigorta poliçesi aracılığı ile sürüş keyfini doyasıya yaşamanın tam zamanı.