HIZLI TEKLİF AL
3 saniyenizi ayırın, ihtiyacınız olan sigorta ürününü seçin, bilgilerinizi doldurun, anında %45 e varan fiyat avantajından faydalanın
  • Adınız Soyadınız
  • Telefon Numaranız
  • E-posta Adresiniz
VADEMİ HATIRLAT
3 saniyenizi ayırın, araç bilgilerinizi girin ve ücretsiz hediyelerimizden birine sahip olun. Poliçenizin bitmesine yakın sizi arayalım %45 e varan fiyat avantajından ayrıca faydalanmaya hak kazanın.
  • Adınız Soyadınız
  • Telefon Numaranız
  • E-posta Adresiniz
  • Plakanız
  • Tc Kimlik Numaranız
  • Meslek
Slide background
Slide background

KAZA TESPİT TUTANAĞI

Araçlarımızın kaza anında nasıl kaza yapıldığını ve aracın hangi şartlar altında seyahat ettiğini belirten bir tutanak hazırlanması gerekmektedir. Kaza tespit tutanağı hazırlanmasında en önemli olay bu kaza anında veya kaza sonrasında yaşanan olayların resmiyete dökülmesi olayı anlamına gelmektedir. Bu durumda kaza yerini bütün özellikleri kaleme alınması gerekmektedir. Eğer araç bir kavşaktan veya görüş açısı kapalı bir yolda seyahat ediyor ise bunu bildirmeliyiz. Yazılan bu konulardan hariç araç ve yoklun bilgisi de verilmelidir. Yolun hangi tür bir yol olduğunu ve yolun geniş ve kuş bakışı olarak şeklinin çizilmesi gerekmektedir. Kaza şeklinin anlatıldığı bu durum içerisinde araçların ve yoklun hatta var ise yayaların da şekilleri net bir şekilde açıklayıcı bir şekilde çizilmiş olmalıdır.

Bu belge üzerinde ayrıca birçok doldurulması gereken yerler bulunmaktadır. Kaza tespit tutanağı doldurulurken hem araç bilgilerinin yazılması hem de araçların içerisinde bulunan genel olarak kaza ile ilgili net bilgiler veren bir tutanak yazılması gerekmektedir.  Kaza tespit tutanağı ile birlikte ihtiyacımız olan her şeyi buraya dökmemiz ve iletmemiz gerekmektedir. Araçlarımızın güvenliğini sağlamak için buna ihtiyacımız olmaktadır. Poliçenin üzerinde bulunan bir yazı bölgesini olayı anlatır bir şekilde ve net kelimeler kullanarak ayrıca doldurulması gerekmektedir. Bu yazının yazılması ile birlikte birçok kişinin ve aracın net bir şekilde doğru sonuçlar alınması sağlanmaktadır. Araçlar konusunda ve kaza yeri konusunda yapılacak olan bu işlemler doğrultusunda önlemimizi almamız gerekmektedir.

Araçlarımızın bir şekilde hazır bir durumda yola çıkmamızın sonucunda kendi isteğimiz olmadan araç mekaniği veya karşı tarafın sürücüsü hata kendi hatamızdan dolayı kaza yapma ile sonuçlanan eylemler bulunmaktadır bu eylemlerin küçük hasarlar ile atlatılmasının ardından yapılacak olan bu kaza tespit tutanağı ile her iki tarafın güvence altına almış olmaktayız. Bu güvence altına alınmış olan işlemler doğrultusunda neler yapılacağı ve nasıl hazırlanacağı konusunda küçük bir örneği bulunmaktadır. bu örnek ile birlikte doğru bir şekilde olay yeri ile ilgili olarak bütün bilgilerin aktarılması gerekmektedir. Bu işlem karşısında yapılacak olan bu tutanak birlere ve araçlarımıza bir fayda sağlamaktadır.