HIZLI TEKLİF AL
3 saniyenizi ayırın, ihtiyacınız olan sigorta ürününü seçin, bilgilerinizi doldurun, anında %45 e varan fiyat avantajından faydalanın
  • Adınız Soyadınız
  • Telefon Numaranız
  • E-posta Adresiniz
VADEMİ HATIRLAT
3 saniyenizi ayırın, araç bilgilerinizi girin ve ücretsiz hediyelerimizden birine sahip olun. Poliçenizin bitmesine yakın sizi arayalım %45 e varan fiyat avantajından ayrıca faydalanmaya hak kazanın.
  • Adınız Soyadınız
  • Telefon Numaranız
  • E-posta Adresiniz
  • Plakanız
  • Tc Kimlik Numaranız
  • Meslek
Slide background
Slide background

EV VE İŞYERLERİNE KONUT SİGORTASI GÜVENCESİ

Bunlar ve daha büyük risklerin ne zaman ve nasıl olacağını bilemeyiz ancak olası hasar durumlarından sonra maddi ve manevi açıdan büyük sorunlar yaşamamak için ev ve iş yerlerine konut sigortası güvencesi gereklidir.Konut sigortası sözleşmesinde farklı yönde karar kılınmadıkça yıllık olarak yapılan bir anlaşmadır ve her yıl tekrar yenileyebilirsiniz. Aynı sigorta şirketiyle uzun süre konut sigortası yaptırıyorsanız bazı avantajlar ve indirimlerin sahibi olabilirsiniz.

Günümüz koşullarında ne zaman nerde olacağı belli olmayan terör olayları, mevsime bağlı olarak meydana gelen sert rüzgarlar sonucu meydana gelen büyük hasarlar, sel, deprem yangın gibi afetler yaşadığınız ev ve iş yerlerine konut sigortası güvencesini zorunlu kılıyor diyebiliriz. Yaşadığınız bölgenin koşullarına bağlı olarak konut sigortası seçmeli ve ihtiyacınız doğrultusunda teminatlar edinmelisiniz. Örneğin ormana yakın bir yerde ev ya da iş yerine sahipseniz yangın riskini göz önünde bulundurabilir, iklim koşullarınız doğrultusunda teminatlar ekleyebilirsiniz ya da hırsızlık vakalarının çok sık yaşandığı bir yerdeyseniz buna uygun ek teminatlardan oluşturulmuş bir sözleşmeyle sigorta şirketinizle anlaşabilirsiniz. Ev ve iş yerlerine konut sigortası güvencesi edinirken kafanızdaki soru işaretlerinin hepsini sigorta şirketiyle konuşup, örneklerde olduğu gibi işinize yarayacak teminatlardan oluşan bir konut sigortası seçerseniz asla büyük bir kayıp yaşamazsınız. Sahibi olduğunuz konutun özellikleri ve sizin beklentileriniz doğrultusunda ödeyeceğiniz sigorta primleriyle evinizi, iş yerinizi ve hatta eşyalarınızı güvence altına alabilirsiniz.

Ev ve iş yerlerine konut sigortası güvencesiile güvende hissedeceğiniz bir gerçek ancak konutta gerçekleşebilecek olası bir kaza durumunda genellikle eşyalarda hasar görecektir.  Bu nedenle sigorta yaptırdığınızda konutla beraber içinde bulundurduğu eşyalarda güvence altına alınmalı ve sigorta kapsamına dahil edilmelidir. Konut sigortasının üstüne bir miktar daha maliyet eklenerek eşyalarınıza da sigorta yaptırabilirsiniz. Kiracı olduğunuz halde ev ya da iş yerinizde çok önemsediğiniz eşyalarınız varsa ve onları güvence altına almak isterseniz sadece eşyaları da teminat altına alabilirsiniz.