HIZLI TEKLİF AL
3 saniyenizi ayırın, ihtiyacınız olan sigorta ürününü seçin, bilgilerinizi doldurun, anında %45 e varan fiyat avantajından faydalanın
  • Adınız Soyadınız
  • Telefon Numaranız
  • E-posta Adresiniz
VADEMİ HATIRLAT
3 saniyenizi ayırın, araç bilgilerinizi girin ve ücretsiz hediyelerimizden birine sahip olun. Poliçenizin bitmesine yakın sizi arayalım %45 e varan fiyat avantajından ayrıca faydalanmaya hak kazanın.
  • Adınız Soyadınız
  • Telefon Numaranız
  • E-posta Adresiniz
  • Plakanız
  • Tc Kimlik Numaranız
  • Meslek
Slide background
Slide background

KONUT SİGORTASI İLE HANGİ RİSKLERİ KAPSAM ALTINA ALABİLİRSİNİZ?

Kişilerin oturdukları evde, evlerini ve eşyalarını güvence altına almaları için uygun poliçenin seçilmesi gerekir. İhtiyaçların doğru bir şekilde saptanıp uygun bir teminatla doğru bir konut sigortası satın almaları gerekmektedir. Pek çok fazlaca sigorta şirketi bulunduğunu bilmekteyiz. Hepsinin farklı teminatlarla farklı uygulamaları kişiler açısından olumlu durumları ortaya çıkarmakta kişilerin her türlü durumda kendilerini güvende hissetmelerini sağlamaktadır. Tüm şirketler de ortak olan yangın teminatıdır. Yangın, yıldırım gibi durumlara neden olduğu zararları güvence altına almaktadır.

Her kişinin evlerini güvence altına almak için yaptırmış oldukları konut sigortası kapsamında bulunan sigorta şirketleri arasında değişkenlik gösteren ek teminatların bulunması sigortanın genişlemesine ve daha fazla riskin ortadan kaldırılmasını sağlamaktadır. Grev, lokavt, kargaşalık, halk hareketleri ve kötü niyetli hareketlerin; bu hareketlerin neden olduğu zararların güvence altına alınması gerekmektedir. Her bir hasar da, hasar bedelinin %5 oranında muafiyet uygulanmaktadır. Ayrıca sel ve su baskının da konut sigortası yaptıran kişilerin evlerinin yakının da nehir, çay, dere ve kanalların taşması gibi olağanüstü yağışlar nedeniyle meydana gelen bu tür olaylar sonucu konuta verilecek olan zararlar ek teminatlarla güvence altına alınmaktadır.

Kişilerin ev sahibi olmasında konutlarına herhangi bir zarar gelmemesini istemektedirler. Bu yüzden konut sigortası yaptıran kişilerin sigorta içerisin de ek teminatlar bulunarak kişilerin risklerinin azaltılmasını sağlamaktadır. Sabit ve dik bir şekilde duran cam ya da aynaların kırılması sonucu meydana gelebilecek zararları güvence altına alınmaktadır. Özellikle konut denince akla gelen en büyük hasar hırsızlıktır. Evlere giren hırsızların eşyalarına vereceği ya da vermiş olduğu zararları güvence altına almaktadır. Kişilerin sigorta şirketlerince su tesisatı, elektrik, çilingir, cam ve benzeri tamir işleri gibi pek çok hizmetin verilmesini sağlamaktadırlar.

İnsanların konut sigortalarını da en çok dikkat ettikleri unsur deprem gibi doğal afetlerin sigortalı üzerin de doğrudan neden olacağı bütün zararları güvence altına alınması beklenen bir durumdur. Deprem hasarlarında öncelikli olarak zorunlu deprem sigortası limiti dâhilinde ödeme yapılmaktadır. Deprem sigortasında özellikle oluşan hasarların karşılayıcısıdır. Ama konut sigortasında deprem ve diğer doğal afet sonucu oluşan zararların teminatının istenmesi sonucu isteğe bağlı olarak alınması uygundur.