HIZLI TEKLİF AL
3 saniyenizi ayırın, ihtiyacınız olan sigorta ürününü seçin, bilgilerinizi doldurun, anında %45 e varan fiyat avantajından faydalanın
  • Adınız Soyadınız
  • Telefon Numaranız
  • E-posta Adresiniz
VADEMİ HATIRLAT
3 saniyenizi ayırın, araç bilgilerinizi girin ve ücretsiz hediyelerimizden birine sahip olun. Poliçenizin bitmesine yakın sizi arayalım %45 e varan fiyat avantajından ayrıca faydalanmaya hak kazanın.
  • Adınız Soyadınız
  • Telefon Numaranız
  • E-posta Adresiniz
  • Plakanız
  • Tc Kimlik Numaranız
  • Meslek
Slide background
Slide background

KONUT SİGORTASININ KARŞILANMADIĞI DURUMLAR

Savaş, her türlü istila, yabancı düşman hareketleri, çarpışma, iç savaş, isyan ve ayaklanma gibi daha pek çok sayabileceğimiz durumlar da konutlarda görülen zararlar sonucunda bu durum konut sigortası pririminin karşılamadığı durumlar arasında gösterilmektedir.  Kişilerin yangın olmaksızın sigortalı varlıkların kendi kusurlarından veya kendi bünyelerinde meydana gelen bozulmalar nedeniyle uğradıkları zararlar karşılanmamaktadır. Kamu otoritesi tarafından sigorta varlıklar üzerin de yapılacak tasarruf sebebiyle meydana gelen tüm zararlar da karşılanmamaktadır. Yangın olmaksızın sigortalı eşyaların işlenmek üzere veya başka bir nedenle ateşe, sıcaklığı tutulması gibi durumlar da elbise, çamaşır ve diğer eşyaların yanıklığı gibi alev almaksızın kavrulmasından, yanmasından, kaynaklanan veya ısıtma, aydınlatma, ütüleme aletleri ile lamba, mum, sigara ve bunların temasıyla bulunan zararlarda konut sigortasının karşılamadığı durumlar arasındadır.

Kişilerin eşyalarında alçak basınç yüzünden kapların içeri doğru çökmesi, yırtılması, benzeri şekilde bozulmalar yaşaması yıpranması ile ve bunlardan kaynaklanan mekanik olaylar nedeniyle sigortalı cihaz ya da motorlarda meydana gelen bütün zararlar konut sigortasının karşılanmadığı durumlar arasında gösterilen zararlardan olmuştur. Özellikle kişileri evlerin de kullandıkları elektrikli ev aletlerin de voltaj iniş çıkışlarında cihazların ısınması ya da bozulması gibi durumlarda da meydana gelen zararların sigorta şirketlerince teminat ödenmediği görülmektedir.

Sigorta şirketleri arasında pek çok konu da rekabet amaçlı poliçelere fazlaca ek teminatlar poliçeye eklendiği görülmektedir. Ama bazı belli konular da kesinlikle teminatların karşılanmadığı görülmektedir. Konut sigortasının karşılanmadığı durumlar arasında gösterebileceğimiz herhangi bir nükleer yakıttan veya nükleer yanması sonucu nükleer atıklardan meydana gelen zararlar, iyonların radyasyonların veya radyo-aktivite buluşmalarının ve bunların gerektirdiği askeri, inzibati tedbirlerin sebep oldukları bütün zararlara karşı ne yazık ki hiçbir sigorta şirketi tarafından teminat ödenmemektedir.

Kişilerin her konu da kendi çıkarlarını düşündükleri ve hasarlarının karşılanması için uygun bir teminat olanağı bulma çabaları içinde oldukları bilinmektedir. Özellikle kişilerin evleri olmadan bir boşluk içerisin de olacakları için konut sigortası yaptırmayı ihmal etmedikleri görülmüştür. Birçok konuda kişiler sigorta yaptırmaları mümkün olmaktadır. Ama bir de sigortaların karşılanmadığı durumlar söz konusudur. Özellikle konut sigortasının karşılanmadığı durumlar belli zamanlarda bulunmaktadır. Bu yüzden kişilerin poliçe seçiminde her konuyu her detayı incelemeleri gerekmektedir. Bu yüzden kişilerin dikkat etmesi gereken bir durum olmaktadır.