HIZLI TEKLİF AL
3 saniyenizi ayırın, ihtiyacınız olan sigorta ürününü seçin, bilgilerinizi doldurun, anında %45 e varan fiyat avantajından faydalanın
  • Adınız Soyadınız
  • Telefon Numaranız
  • E-posta Adresiniz
VADEMİ HATIRLAT
3 saniyenizi ayırın, araç bilgilerinizi girin ve ücretsiz hediyelerimizden birine sahip olun. Poliçenizin bitmesine yakın sizi arayalım %45 e varan fiyat avantajından ayrıca faydalanmaya hak kazanın.
  • Adınız Soyadınız
  • Telefon Numaranız
  • E-posta Adresiniz
  • Plakanız
  • Tc Kimlik Numaranız
  • Meslek
Slide background
Slide background

NİÇİN KONUT SİGORTASI YAPTIRMALISINIZ?

Kişiler evlerini satın alırken değişkenlik gösteren iklim koşulları da göz önüne alınarak, güçlü fırtına, aşırı yağışlar, depremler, dikkatsizlik sonucu çıkan yangınlar ve son zamanlar da artan hırsızlık olaylarına karşı tam bir güvence altına girmek için belli teminatların seçilmesi ve poliçenizi her durumun göz önünde bulundurularak poliçenin oluşturulması gerekmektedir. Konut sigortası başa gelebilecek her açının düşünülmesi ve her hasarın sigorta şirketlerince teminatların karşılanması gerekmektedir. Böylelikle kişiler evleri için tam bir güven içinde oturmayı seçerler. Çeşitli risklerle konutunuza vereceği hasarlar, ortalama bir konut poliçesi priminden çok daha yüksektir. Konutunuzu sigortalatarak kişilerin konut özelliklerine göre değişkenlik gösteren primlerle tüm evinizi ve bunun yanında tabi ki tüm ev eşyalarınızı da güvence altına almak mümkündür.

Kişilerin evlerini korumak için yaptırdıkları konut sigortalarının herhangi bir hasar durumunda kişilerin bütün hasarlarının sigorta tarafından ödenmesi sağlanmaktadır. Özellikle hasar anında sigortalı olan kişilerin en geç 5 gün içinde sigorta şirketlerine haber vermeleri gerekmektedir. Kişilerin sigortalı değilmiş gibi ellerinden gelen arama, kurtarma önlemlerini alması bu amaçla sigortacı tarafından verilen talimatlara kişilerin elinden geldikleri kadar uyum sağlamaları gerekmektedir. İnsanların yaptırdıkları konut sigortasın da sigortacı veya yetkili kıldığı kimselerin, makul amaçlarla ve uygun şekillerde hasara uğrayan bina ve yerlere girmesine, bunların teslim almasına, el koymasına, muhafaza altına almasına ve zararı azaltmaya yönelik girişimlerde bulunmasına izin verilmesi gerekmektedir. Çünkü kişiler bu durumları göz önüne alarak sigortacının işini yapmalarına yardımcı olmaları gerekmektedir.

Zorunlu haller dışında hasar konusu yer veya değerlerde değişiklik yapmamak gerekmektedir. Çünkü her sigorta da olduğu gibi konut sigortasında da sigorta şirketleri zarara uğramış olan evin zararı tespit edilmesi için eve ekspertiz yollamaları gerekecektir. Sigorta yaptırmış kişilerin isteği üzerine rizikonun gerçekleşmesine nedenlerini ayrıntılı bir şekilde belirlemeye, zarar miktarının delilleri saptanmasına yardımcı olabilmek için, sigortası olan kişilerin hasar bildirim belgelerinin en kısa zaman da sigorta şirketlerine vermeleri gerekmektedir. Böylelikle kişilerin zararı tahmini miktarı belirtilen bir yazı bildirimi, makul bir süre için de sigortacıya vermek gerekmektedir. Böylelikle kişi hakları kısa zamanda korunacak ve kişi teminatını alacaktır.