HIZLI TEKLİF AL
3 saniyenizi ayırın, ihtiyacınız olan sigorta ürününü seçin, bilgilerinizi doldurun, anında %45 e varan fiyat avantajından faydalanın
  • Adınız Soyadınız
  • Telefon Numaranız
  • E-posta Adresiniz
VADEMİ HATIRLAT
3 saniyenizi ayırın, araç bilgilerinizi girin ve ücretsiz hediyelerimizden birine sahip olun. Poliçenizin bitmesine yakın sizi arayalım %45 e varan fiyat avantajından ayrıca faydalanmaya hak kazanın.
  • Adınız Soyadınız
  • Telefon Numaranız
  • E-posta Adresiniz
  • Plakanız
  • Tc Kimlik Numaranız
  • Meslek
Slide background
Slide background

ÖZEL SAĞLIK SİGORTASINDA DOĞUM TEMİNATI NASIL İŞLER

Doğum Teminatı özel sağlık sigortası kapsamınada yer alan bir poliçe türüdür. Hamilelilk haftası boyunca ihtiyaç duyulan tüm tahlil, tetkik, USG ve görüntüleme yöntemlerinin giderlerinin, ek ücret ödemeden karşılandığı bu poliçe ile anlaşmalı olan bütün sağlık kurumlarından faydalanılabilmektedir.
 
Yaklaşık 40 hafta süren hamilelik süresi boyunca doktorlar tarafından istenen tüm tetkiklerin karşılanmasının yanı sıra aynı zamanda sezeryan, normal yada epidural doğum, fark etmeksizin doğum giderlerini de teminat altına alan bu sistem, anlaşma dahiline alınacak şartlar doğrultusunda doğduktan sonra bebeğin ekstra bakım giderlerini de (küvöz yada sağlık taraması) karşılamaktadır. (Sadece16.20 haftaları arasında yapılan 4 lü testler teminat dışındadır, ek takip yöntemleri denenmelidir.)
 
Doğum teminatlarından faydalanabilmek için sağlık sigortasını bir yılı aşkın süredir kullanıyor olmak gerekmektedir. Yeni yapılmış bir sağlık sigortasına sahipseniz ve o dönemde hamile kalmışsanız ozaman sigorta acentaları tarafından belirlenecek, bekleme süresinin bitmesini takip etmeniz gerekmektedir. Bekleme süresi henüz tamamlanmayan durumlarda gerçekleşecek sağlık yada doğum giderlerinin teminat dışında kaldığıda bilinmelidir.
 
Bekleme süresi ve teminat alanları şirketlere göre değişkenlik gösterdiği için sigortalının yapması gereken şey kendine en uygun ve verimli olacak doğum poliçesini hazırlatmak olmalıdır. Bir yıl boyunca geçerli olan ve devlet tarafından teşvik edildiği için, ödediğiniz primlerin %15 lik bölümünü vergi avantajı adı altında iş yerinden geri alabileceğiniz bu sistem, size sıkıntısız rahat ekonomik bir hamilelik ve doğum süresi vaad ederken istediğiniz doktor ve kumda doğum yapabilme şansıda vermektedir.