HIZLI TEKLİF AL
3 saniyenizi ayırın, ihtiyacınız olan sigorta ürününü seçin, bilgilerinizi doldurun, anında %45 e varan fiyat avantajından faydalanın
  • Adınız Soyadınız
  • Telefon Numaranız
  • E-posta Adresiniz
VADEMİ HATIRLAT
3 saniyenizi ayırın, araç bilgilerinizi girin ve ücretsiz hediyelerimizden birine sahip olun. Poliçenizin bitmesine yakın sizi arayalım %45 e varan fiyat avantajından ayrıca faydalanmaya hak kazanın.
  • Adınız Soyadınız
  • Telefon Numaranız
  • E-posta Adresiniz
  • Plakanız
  • Tc Kimlik Numaranız
  • Meslek
Slide background
Slide background

SEYAHAT SİGORTASI FİYATLARININ BELİRLENDİĞİ UNSURLAR

Özellikle kişilerin bazı kısımları seyahatlerini yurtdışında geçirme istekleri olabilmektedir. Yurtdışı seyahat sigortası özellikle Avrupa ülkelerin de vize işlemlerinin bir önkoşul olması nedeniyle “vize sigortası” olarak bilinebilmektedir. Seyahat sigortası fiyatı özellikle yaş ve kapsama göre farklılıklar göstermektedir. 65 yaş ve üzeri kişilerin ödemeleri daha fazla, 65 yaş ve altı kişilerin ise daha az ödemeleri olmaktadır. Ancak seyahat sağlık sigortası kısa süreli bir sigorta olduğu için primler de büyük farklara sebep olmamaktadır. Seyahat sigortası alırken, poliçenizin başlangıç ve bitiş tarihine, seyahat edecek olan kişi sayısına ve ziyaret edeceğiniz ülkenin varsa vize şartlarına uygun olması büyük bir önem taşımaktadır.

Sigorta türü ne olursa olsun gerçekleşmesi mümkün riskleri güvence altına almak, sigortanın bu riskler karşısın da kişileri ve durumlarını korumayı kendine amaç etmektedir. Güvence altına alınacak risklerin büyüklüğüne göre sigorta fiyatları biçimlendirilmesi sağlanmaktadır. Seyahat sigortası fiyatlarının belirlenmesi için araç sigortası, sağlık sigortası, kişi haklarının korunduğu bir sigorta olarak çeşitli durumlar için ayrı ayrı incelemeler yaparak fiyatlar böylelikle belirlemek daha doğru olacaktır.

Özellikle değişen seyahat sigortasında ki çeşitler mümkün oldukça farklılaşmaktadır. Kasko sigortasında sigorta fiyatını belirleyen etkenlerin başında araç sigorta değeri ve rayiç değer bilgileri verilmektedir. Seyahat sigortası fiyatları kişilerin araçlarıyla çıkmış olduklarında araç aksesuar tutarları, aracın kullanılacağı şehir ve daha önce aracın hasar alıp almamasıyla aracın kasko sigorta bedeli belirlenebilir. Böylece kişilerin başlarına gelebilecek aksilik ve zorunlu durumlar karşısında hemen sigorta devreye girebilmektedir.

Zorunlu trafik sigortası yaptırma zorunluluğu olan araçların plaka ve aracın kullanım alanı belirleyici nitelikte olduğu bilinmektedir. Seyahat sigortası fiyatı belirlenirken,  seyahat süresi boyunca özel sağlık sigortası sahibi olmak isteyen kişiler de ise yaş, cinsiyet ve geçirdiği hastalıklar sigortanın belirleyicisi olmakta ve fiyatlar buna göre belirlenebilmektedir. Piyasa da bulunan oldukça fazla seyahat sigortası yapan firma bulunmaktadır. Her sigorta şirketinin farklı hesaplama kriterleri olduğu bilinmekte, benzer hallerde farklı hesapların çıkarılmış olmasıyla karşılaşmışızdır. Bu yüzden kişilerin seyahat sigortası yaptırırken firma seçiminde dikkat etmesi gerek olduğu belli koşullar bulunmaktadır.