HIZLI TEKLİF AL
3 saniyenizi ayırın, ihtiyacınız olan sigorta ürününü seçin, bilgilerinizi doldurun, anında %45 e varan fiyat avantajından faydalanın
  • Adınız Soyadınız
  • Telefon Numaranız
  • E-posta Adresiniz
VADEMİ HATIRLAT
3 saniyenizi ayırın, araç bilgilerinizi girin ve ücretsiz hediyelerimizden birine sahip olun. Poliçenizin bitmesine yakın sizi arayalım %45 e varan fiyat avantajından ayrıca faydalanmaya hak kazanın.
  • Adınız Soyadınız
  • Telefon Numaranız
  • E-posta Adresiniz
  • Plakanız
  • Tc Kimlik Numaranız
  • Meslek
Slide background
Slide background

SEYAHAT SİGORTASI YAPTIRIRKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER NELERDİR?

Genel şartları devlet tarafından belirlenmekte olan seyahat sigortalarının hepsinin şartları bu yüzden aynıdır. Yurt dışına çıkışlarımızda birçok ülke için gerekli olan güvencemiz olan seyahat sigortası yaptırırken dikkat edilmesi gerekenlerin neler olduğu hakkında çoğumuz yeterli bilgiye sahip değilizdir.

 • Sigortamızı yaptırırken doğru ve tam bilgileri sigorta şirketine eksiksiz vermemiz gerekmektedir.                                                                                                        
 • Sigortalı ve sigorta şirketi arasında sözleşme niteliğinde olan poliçenin mutlaka eksiksiz okunması gerekmektedir.          
 • İlerleyen zamanlarda karşılaşabileceğimiz sorunları en aza indirebilmek adına sigorta genel şartlarının büyük bir titizlikle incelenmesi gerekmektedir.                               
 • Şirketlerin kendilerine has olan ve genel şartlara ek olarak düzenlenmekte olan özel şartların iyice incelenmesi gerekmektedir.  
 • Poliçe üzerinde yazılmakta olan tüm hükümleri okuduğunuz takdirde anlamadığınız kısımları mutlaka poliçeyi düzenleyen kişilere sorarak imzalamanız gerekmektedir
 • Primlerinin zamanında yatırılması ve makbuzlarının da saklanması gerekmektedir.
 • Sizlerin hasar anında alacak olduğunuz tazminatlarınızın miktarını etkileyen olan diğer sigorta uygulamalarından muafiyet ve müşterek sigorta uygulamalarının bizlere sağlayacağı avantaj ve dezavantajları çok iyi bilmemiz ve araştırmamız gerekmektedir.    

Yurt dışındayken karşılaşabileceğimiz birçok olumsuzluklara karşı yapılmakta olan seyahat sigorta yaptırırken dikkat edilmesi gerekenlerden bir diğeri de poliçenin elle yazılmamasıdır.  Çünkü elle yazılmış olan poliçeler bazı konsolosluklar tarafından kabul edilmemektedir.Ayrıca seyahat sigortası içerisinde yaptırmak istediğiniz teminatlar içinde iki seçenek bulunmaktadır. İlk seçenekte yer alan 100 günlük teminatın yalnızca 60 günü seyahat başına düşmektedir. İkinci seçenekte ise ilk seçenekte belirtildiği gibi bir limit yoktur. Fakat seyahat başına 90 gün limit bulunmaktadır. Seçeneklerde belirtilmiş olan sürelerin sonunda seyahat sigortanızın devam etmesini isteyenlerin mutlaka yurda giriş yapması gerekmektedir. Yurtdışında olduğunuz süreler içerisinde seyahat sigortası kapsamında yer alan sağlık hizmetlerinden yararlanmak istediğinizde ise durumu 24 saat içerisinde hizmet aldığınız sigorta şirketine bildirmeniz gerekmektedir. Sürenin geçti sürelerde yapılmış olan bildirimlerde talep edilen ödemeler aksi takdirde şirket tarafından reddedilebilmektedir. Sahip olmak istediğiniz seyahat sigortası Muafiyetli seyahat sigortası ve muafiyetsiz seyahat sigortası primleri olmak üzere iki seçenekte bizlere sunulmaktadır. İki prim arasında ufakta olsa bir miktar fark bulunmaktadır. Muafiyetli sigorta diğer seçeneğe oranla daha ucuzdur. Fakat ucuz olan bu sigortanın tercih edilmesi durumunda sigorta şirketi, belli miktarın altındaki zararlara ödeme yapmaktan muaftır.

Seyahat sırasında hiç beklenmedik zamanlarda ortaya çıkan rahatsızlıkların tedavi masraflarını, hastalık karşısında en yakın sağlık kuruluşuna gitmek için yapılmış olan ulaşım masraflarını, tedavi sonrasında sigortalının eve dönüş masraflarını vesigortalının ölmesi sonucu cenazenin nakli için yapılacak tüm masrafları karşılama güvencesini bizlere veren seyahat sigortasıdır. Bu sigortadan tam anlamıyla faydalanabilmek adına seyahat sigortası yaptırırken dikkat edilmesi gerekenlerin neler olduğunu iyice araştıraraköğrenmemiz gerekmektedir. Ayrıca bilmemiz gerekiyor ki poliçe tarafından bizlere sunulmasını istediğimiz her güvence ilave prim ödenmesi demektir.