HIZLI TEKLİF AL
3 saniyenizi ayırın, ihtiyacınız olan sigorta ürününü seçin, bilgilerinizi doldurun, anında %45 e varan fiyat avantajından faydalanın
  • Adınız Soyadınız
  • Telefon Numaranız
  • E-posta Adresiniz
VADEMİ HATIRLAT
3 saniyenizi ayırın, araç bilgilerinizi girin ve ücretsiz hediyelerimizden birine sahip olun. Poliçenizin bitmesine yakın sizi arayalım %45 e varan fiyat avantajından ayrıca faydalanmaya hak kazanın.
  • Adınız Soyadınız
  • Telefon Numaranız
  • E-posta Adresiniz
  • Plakanız
  • Tc Kimlik Numaranız
  • Meslek
Slide background
Slide background

DASK HANGİ DURUMLARDA KAPSAM DIŞI KALIR

Yeni yönetmeliğe göre yaptırılması zorunlu sigorta alternatiflerinden biri olan Dask, konutlarının doğal afetler neticesinde, uğrayacakları  maddi hasarların tazmin edilmesinde devreye girerek, teminatlar kapsamında ve limitler dahilinde hasar ödemesi yapmaktadır.
 
Konutların deprem kaynaklı karşılaşacakları yangın, sel, tusunami gibi bilindik doğal afetler karşısında görecekleri hasarları teminat altına alan bu sigorta poliçesi, bazı durumlarda kapsam dışı kalmakta, zarar tazmini yapmamakta ya da sigorta kapsamına alınmamaktadır. Bu başlıklar şu şekilde sıralanmaktadır.
 
Afetler sonucunda ortaya çıkan enkazların kaldırılması, iş kayıpları ve bunun sonucunda gelişebilecek maddi zararlar, ekonomik sıkıntılar ve kar kayıpları gibi mali sorumluluklar ZDS teminatı dışında kalan durumlardır. Bunun dışında; manevi tazminat talepleri, kaza sonucu oluşacak yaralanmaların sağlık giderleri , afetle birlikte zarar gören taşınır malların uğradığı hasarlar ile binanın kendinden kaynaklanan her hangi bir sebeple yaşayacağı zararlar da DASK teminatları dışında kalan durumlardır.
 
Birde yapının bulunduğu ortam ve kimlik sonucu DASK sigortası kapsamına alınmayan bölümler bulunmaktadır. Bunlarda; kamu kuruluşlarına ait binalar, köy ve beldelerdeki yapılar, tamamı ticari olarak kullanılan yapılar, kaçak yani tapuda kaydı olmayan hazine arazileri üzerine yapılmış binalar, bakımsız ve yıkılacak durumda olan yapılar da ZDS yaptırılamayacak, kapsamının dışında kalan maddelerdir.
 
Zorunlu deprem sigortası yaptırırken doğru beyan vermek, karşılaşacağınız sorun karşısında sağlıklı tazmin hakkı alabilmenize sebep olacaktır, yanlış yada eksik verilen beyanlar zarar karşısında sözleşmede yer alacak limitler ve çerçeveler dahilinde teminat altına alındığı için ona eşdeğer bir tazmine tabi tutulacaktır.