HIZLI TEKLİF AL
3 saniyenizi ayırın, ihtiyacınız olan sigorta ürününü seçin, bilgilerinizi doldurun, anında %45 e varan fiyat avantajından faydalanın
  • Adınız Soyadınız
  • Telefon Numaranız
  • E-posta Adresiniz
VADEMİ HATIRLAT
3 saniyenizi ayırın, araç bilgilerinizi girin ve ücretsiz hediyelerimizden birine sahip olun. Poliçenizin bitmesine yakın sizi arayalım %45 e varan fiyat avantajından ayrıca faydalanmaya hak kazanın.
  • Adınız Soyadınız
  • Telefon Numaranız
  • E-posta Adresiniz
  • Plakanız
  • Tc Kimlik Numaranız
  • Meslek
Slide background
Slide background

SİGORTA POLİÇESİ ALIRKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Sigorta poliçesi alırken dikkat etmemiz gerek ufak gibi görünün önemli detaylar bulunmaktadır. İlk başta önemli olan doğru bir sigorta şirketi bulmakla başlamaktadır. Özelikle sigorta için görüşülecek kişinin eksiksiz ve doğru bilgiler vermesi önemlidir. Sigorta sözleşmesi, sigorta sahibi olmak isteyen kişinin isteklerine göre düzenlenmektedir. Sigorta sahibinin eksik bilgi vermesi halinde, sigorta şirketlerinin sigorta poliçesini iptal ettirebilme hakkına sahip olmaktadır. Kasko yaptıracak olan kişilerin, es dost tarafından yaptırılan yanlış yönlendirmeler ya da eksik bilgi nedeni ile doğru olmayan değerlendirme yapıyor ve bu yanlış adımlar sayesin de yanlış sonuçlara neden olmaktadır.

Motorlu araç kullanan kişilerin yaptıracakları araç kasko sözleşmesi anında fark edilmeyen eksiklerin çoğu hasar durumu söz konusu olunca far edilip sürücülerde pişmanlık yaratıyor. Sigorta poliçesi alınırken, sözleşme şartlarının anlaşma maddelerinin durumuna uymayan durumlar da sigorta şirketleri tazminat ödemesi yapmayabiliyor. Hatta bazı sigorta şirketlerince hasar tazminatlarının böyle bir durumda alınamadığını bilmekteyiz. Özellikle hasar anında başınızı ağrıtacak bir sorunla karşılaşmamak adına ve yolculuğunuzun huzurlu geçmesi için sürücülere büyük bir görevler düştüğünü bilmekteyiz. Doğru adımlarla almış olduğumuz kasko poliçesi, ihtiyaçlarına cevap verirken sağlıklı ve uzun soluklu bir güvence sağlamaktadır.

Kasko sigorta poliçesi alırken, araç sahibi kişilerin doğru beyanları sonucunda düzenlenen sigorta sözleşmelerin de poliçe ihtiyaçlarının tam işlevlerini yerine getirebilmeleri için sigorta sahibinin sigorta şirketlerine doğru bilgileri eksizsiz bir şekilde vermesi oldukça önemlidir. Kasko sigortası alacak olan kişilerin kendileri için oluşturuldukları poliçeyi incelemeden imzalamamak gerekebilir. Poliçe sigorta şirketi ile sigorta sahibi arasındaki bir sözleşme niteliğindedir. Poliçe de her iki tarafı da bağlayan nitelikler bulunmaktadır. Bu yüzden tarafların sözleşmede ki her maddeye dikkat etmek incelemek gerekmektedir.

Kişilerin araçları için yaptıracakları kaskolar da anlayamadığımız konular olabilmektedir. Sigorta şirketleri anlayamadığınız konular sizleri bilgi vermek istemesinden çekinmemelisiniz. Anlamadığınız bir madde için neleri kapsadığını bilmeniz hasar anında sigortanızın doğru bir şekilde devreye girmesini sağlayacaktır. Sigorta poliçesi alırken oluşturulan primleri ödemeyi atlamamak önemli bir durumdur. Çünkü primi taksitlendirme işine gittiyseniz taksitini ödemediğiniz durumlarda poliçenizi durdurulacaktır.