HIZLI TEKLİF AL
3 saniyenizi ayırın, ihtiyacınız olan sigorta ürününü seçin, bilgilerinizi doldurun, anında %45 e varan fiyat avantajından faydalanın
  • Adınız Soyadınız
  • Telefon Numaranız
  • E-posta Adresiniz
VADEMİ HATIRLAT
3 saniyenizi ayırın, araç bilgilerinizi girin ve ücretsiz hediyelerimizden birine sahip olun. Poliçenizin bitmesine yakın sizi arayalım %45 e varan fiyat avantajından ayrıca faydalanmaya hak kazanın.
  • Adınız Soyadınız
  • Telefon Numaranız
  • E-posta Adresiniz
  • Plakanız
  • Tc Kimlik Numaranız
  • Meslek
Slide background
Slide background

YILLIK HAYAT SİGORTASI VERGİ AVANTAJI NASIL SAĞLANIR?

Yıllık yapılmakta olan ve isteğe göre süresi uzatılan sigorta 18-65 yaş arası herkese uygulanabilmektedir. Sigortanın ana teminatı vefat olan sigorta içeriğinde yer alan başlıca teminattır. Bu teminatın yanında yer alan diğer teminatlar ise; sigortalının geçirmiş olduğu kaza sonrasında tam veya kısmi sakatlık durumu, geçirdiği hastalık sonucunda tam maluliyet teminatı, kaza sonrasında hastanede geçirmiş olduğu günlerde gündelik teminat,  geçirdiği hastalık ve kazanın ardından sevkin gerektiği durumlar da sevk giderlerinin ve tedavi masraflarının ödenmesidir.  Burada belirtmiş olduğumuz teminatlar kişinin kendi isteğine göre seçerek belirlemiş olduğu sigorta teminatlarıdır.      

Yaptırmış olduğumuz yıllık hayat sigortasında unutulmaması gereken diğer önemli bir hususta hastalığın ve vefatın ardından sigorta şirketinin yapmış olduğu ödemelerin miktarının, bizlerin sözleşmeleri imzalarken tercih etmiş olduğumuz teminatlara ve teminatlara orantılı olarak yapmış olduğumuz prim ödemelerine bağlı olduğunu da unutmamız gerekmektedir. Poliçe üzerinde uygulatmaya karar verdiğimiz ek teminatlarda yapılacak olan ödemelerde yine sigortalının sahip olduğu mesleğe ve alışkanlıklarına göre farklılıklar göstermektedir. Kişiden kişiye değişiklik gösteren prim ödemeleri ve alınan tazminatlar sigortalının hastalığında ve vefatının ardından yakınlarına büyük artılar sağlamaktadır. Bu üstün hizmetli sigortanın primlerini öderken de sigortalı yıllık hayat sigortası vergi avantajı imkânından da faydalanarak bütçesini zorlamadan primlerini ödemektedir. Yapmış olduğu düşük ödemelerle yaşam süresi içerisinde, prim ödemelerinin ardında hayatta iken emekli olma imkânına sahip olduğunda aldığı toplu para ile hastalık ve kazalarda tedavi masraflarının karşılanması ve vefatının ardından yakınlarına yapılan tazminatlar ile her daim kişinin lehine işleyen sigorta artık hepimizin vazgeçilmezi haline gelmiştir.

Yaşam standartlarını büyük ölçüde yükselten kişiye ve ailesine hak ettikleri kalitelerde hizmet sunan yıllık hayat sigortası vergi avantajı imkânı ile de kişiye daha fazla kolaylıklar sağlamaktadır. Vergi indiriminden de faydalanarak çok düşük ödemelerle yapmış olduğu primleri tedavi masraflarında, sakatlık ve çalışamadığı zamanlarda rahatlıkla kullanan ve bu sayede kendisini ve ailesini maddi sıkıntılara sokmamış olan sigortalı tüm yaşamı boyunca kara kara düşünmeden sıkıntısız, hayal ettiği ölçüde sevdikleriyle hayatını yaşamaya devam etmektedir. Bu yüzden her birimiz yıllık hayat sigortamızı kendimiz ve sevdiklerimizi düşünerek hemen yaptırmamız gerekmektedir.