HIZLI TEKLİF AL
3 saniyenizi ayırın, ihtiyacınız olan sigorta ürününü seçin, bilgilerinizi doldurun, anında %45 e varan fiyat avantajından faydalanın
  • Adınız Soyadınız
  • Telefon Numaranız
  • E-posta Adresiniz
VADEMİ HATIRLAT
3 saniyenizi ayırın, araç bilgilerinizi girin ve ücretsiz hediyelerimizden birine sahip olun. Poliçenizin bitmesine yakın sizi arayalım %45 e varan fiyat avantajından ayrıca faydalanmaya hak kazanın.
  • Adınız Soyadınız
  • Telefon Numaranız
  • E-posta Adresiniz
  • Plakanız
  • Tc Kimlik Numaranız
  • Meslek
Slide background
Slide background

DASK

SİGORTASI

3 Dakikanızı ayırın, bilgilerinizi doldurun, en iyi DASK sigortası fiyatlarına hızlı ulaşın, anında satın alın!

Bilgilerinizi girin en uygun fiyat garantisi ile teklifinize ulaşın.

Aynı gün poliçeniz kargoya verilsin


DASK

17 Ağustos 1999 depremi ile gündeme gelen doğal afet sigortasının genel adı olarak geçen DASK , kar amacı gütmeyen ve işlerini sigorta tekniğine uygun olarak yürüten bir kurumdur. Doğal   Afet   Sigortaları Kurumu, 587 sayılı Zorunlu Deprem Sigortası'na Dair Kanun Hükmünde Kararname ile kurulmuş olan   kamu   tüzel   kişiliğini haiz,   ka r   amacı gütmeyen ve sigortacılıkta "sigorta havuzu" adı verilen yapı esas alınarak düzenlenmiş bir kurum olup 7 kişilik bir heyet tarafından yönetilir ve Hazine Müsteşarlığınca denetlenir. DASK Zorunlu Deprem sigortası ile depremin yarattığı maddi hasarlar ve deprem sonucu meydana gelen yangın, infilak, tsunami ve heyelan gibi doğrudan neden olacağı maddi zararları poliçenizde belirtilmiş teminatlar kapsamında nakit olarak karşılar. Binanız kısmen ya da tamamen zarar görmüş olsa da güvence altındadır.
 

Doğal   Afet   Sigortaları Kurumu amaçları arasında, bütün konutları depreme karşı güvence altına almak, m ali hasarların yükünü reasüre ederek paylaşmak, devletin deprem kaynaklı giderlerini azaltmak ve gelecekte oluşabilecek hasarlar için fon oluşturmak, ülkemizde sağlıklı yapılaşmaya katkı sağlamak, toplum genelinde sigorta bilincinin gelişmesine katkı sağlamak gibi sebepler bulunmaktadır. Bu amaçlara bakıldığında diyebiliriz ki DASK' ın amaçları hem devletin hem de yaşayanların amaçları bakımından örtüşmektedir. Ülkemiz jeolojik konumundan kaynaklı olarak da doğal afetlerin çok sık görüldüğü bir bölgedir. Yapılan araştırmalar doğrultusunda son 60 yılın rakamlarına bakıldığında 3'te 2'si deprem ve depremin getirdiği hasarlardan kaynaklıdır. Bu istatistiklerde göz önüne alındığında deprem sigortasının önemi ortaya çıkmaktadır. İhtiyacınız doğrultusunda edineceğiniz deprem poliçesi sayesinde olası bir hasar durumunda maddi kayıpları telafi eden somut bir güvenceye sahip olacaksınız. Binanın temelleri, ana duvarlar, binanın bağımsız bölümleri ayıran ortak duvarlar, bahçe ve istinat duvarları, tavan, taban, merdiven, asansörler, sahanlıklar, koridorlar, çatılar ve bacalar gibi yapının bu benzeri nitelikteki tamamlayıcı bölümleri DASK standart teminatları kapsamındadır.
 

Pek çok bilim insanının da söylediği gibi ülkemiz bir deprem ülkesidir. Güncel deprem haritaları incelendiğinde ülkemizin büyük bölümünde ve nüfusun yoğun olarak yaşadığı kısımlarda, farklı derecelerde deprem kuşakları olduğu görülmektedir. DASK olası bir deprem sonrası oluşacak zararlar için yasal bir zorunluluk olmasının yanı sıra yaşamsal bir sorumluluk olarak da nitelendirilebilir. Zorunlu deprem sigorta primlerinde diğer sigorta türlerinde olduğu gibi şirketten şirkete değişen bir fark yoktur. Doğal   Afet   Sigortaları Kurumu'nun amacı, Zorunlu Deprem Sigortası ile olası bir deprem sonrası sigorta sahiplerinin hayatlarına kaldığı yerden rahatlıkla devam etmelerini sağlamaktır. Doğal   Afet   Sigortaları Kurumu, nam ve hesabına Zorunlu Deprem Sigortası sözleşmesi yapmaya yetkili sigorta şirketlerine, kendileri veya acenteleri tarafından yapılan Zorunlu Deprem Sigortası primi tutarı üzerinden İstanbul'da bulunan rizikolar için %12.5 oranında, diğer illerde bulunan rizikolar için %17.5 oranında komisyon ödenmektedir.